en iyi rulet siteleri
Antalya’da yarın Newroz ateşi yakılacak
  • Rojev
  • Güncel
  • Antalya’da yarın Newroz ateşi yakılacak

Antalya’da yarın Newroz ateşi yakılacak

Antalya’da yarın gerçekleştirilecek Newroz’un hazırlıkları tamamlandı. HDP İl Eşbaşkanı Ahmet Kaya, herkese katılım çağrısı yaptı.

ABONE OL
Mart 18, 2023 10:30
Antalya’da yarın Newroz ateşi yakılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANTALYA – Antalya’da yarın gerçekleştirilecek Newroz’un hazırlıkları tamamlandı. HDP İl Eşbaşkanı Ahmet Kaya, herkese katılım çağrısı yaptı.
 
Antalya, yarın (19 Mart) “Her der Newroz, her dem azadî” ve “Newroz ateşi ile özgürlüğe” şiarıyla Kepez Turgut Özal Spor Salonu önünde saat 11.00’de gerçekleştirilecek Newroz’a hazır. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ve HDP MYK üyesi Sultan Özcan’ın katılacağı Newroz’da sanatçı Hivda Gökel de sahne alacak.
 
HDP Antalya İl Eşbaşkanı Ahmet Kaya, 11 kenti etkileyen Mereş merkezli depremler nedeniyle Newroz’un formatının değiştiğini aktardı. Kaya, “Deprem, bir doğa olayıdır ancak yıkım altında kalan canlarımızın oradan çıkarılmaması, son günlerdeki sel felaketleri mevcut iktidarın yapmadıklarından kaynaklanmaktadır. Bunları Newroz’da dile getirecek, kınayacak protesto edeceğiz. Dayanışma, halkalarımızın tarihsel komünal yaşam geleneklerinin, dürtülerinin olduğunu gösteriyor. Newroz’da bu dayanışmanın halklar tarafından sürdürülmesini isteyeceğiz, ancak iktidar bu felaketi ‘Allah’ın lütfu’ kabul edip bizim üstümüze yıkılmış durumda. Devletin bu görevlerini hatırlatacağız. Dayanışmaya devam edeceğiz” dedi. 
 
HER DER NEWROZ HER DEM AZADÎ
 
Kaya, son olarak Antalyalılara Newroz’a katılım çağrısında bulunarak şunları söyledi: “Newroz bizim için yeniden doğuş, mücadele ve demokrasinin kazanılması için tüm halklarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz bir yürüyüştür. Bu mesajlarımızı vereceğiz. Antalya halklarını da yarın saat 11.00’den itibaren Kepez Turgut Özal Spor Salonu’na bekliyoruz. Hep birlikte protestolarımızı gerçekleştireceğiz. Direnişi, dirilişi, demokrasi mücadelesini orada hep birlikte protesto ederek, gerçekleştireceğiz. Her der Newroz her dem azadî.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.