en iyi rulet siteleri
Anneler Günü: Hediyemiz Erdoğan’ın gitmesi olsun
  • Rojev
  • Güncel
  • Anneler Günü: Hediyemiz Erdoğan’ın gitmesi olsun

Anneler Günü: Hediyemiz Erdoğan’ın gitmesi olsun

Anneler Günü’nü değişim umuduyla karşılayan Barış Anneleri, "En büyük hediyemiz Erdoğan'ın gitmesi olacaktır" dedi.

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 07:30
Anneler Günü: Hediyemiz Erdoğan’ın gitmesi olsun
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ŞIRNEX – Anneler Günü’nü değişim umuduyla karşılayan Barış Anneleri, “En büyük hediyemiz Erdoğan’ın gitmesi olacaktır” dedi. 
 
Her yıl 14 Mayıs Anneler Günü’nü buruk karşılayan Barış Anneleri Meclisi üyeleri, bu yıl aynı tarihte yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinin taleplerine karşılık olacağı ve mevcut durumu değiştireceği umudu taşıyor. Şirnex Barış Anneleri Meclisi üyeleri, değişim için 14 Mayıs’ın bir fırsat olduğunu belirterek, seçim günü hem oy kullanacaklarını hem de sandıklarda görevli olacaklarını söyleyerek, “Hep birlikte güzel müjdeyi alacağız” dedi. 
 
‘ZULÜM KALESİ YIKILMALIDIR’
 
Annelerden Emine Özek, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimin aynı zamanda bütün Ortadoğu halklarının geleceğini belirleyeceğini ifade ederek, “Bugün Kurdistan üzerinde ciddi saldırılar var. Eğer bu süreçte halkımız birlik olmazsa ve bu saldırılara cevap olmazsa kazanamaz. Elimizi vicdanımıza koyup bir oyumuzu partimize, bir oyumuzu da Kemal Kılıçdaroğlu’na verirsek, gelecek bizim olacak. Bizler bir yüzyıl daha aynı zulmü yaşamak istemiyoruz. Bugün Kürtler hangi ideolojiden olursa olsun, elini vicdanına koyup oyunu öyle kullanmalıdır. Halkımızdan yana olmalıyız. Artık bu coğrafyada cenaze gömecek yer kalmadı. Bu temelde sandıklara gitmemiz gerekiyor. Anneler için en büyük hediye bu zulüm kalesinin yıkılmasıdır” dedi.
 
‘EĞER GİDERSE MÜJDEYİ ALACAĞIZ’
 
Anne Emine Alkış, 14 Mayıs’ta yaşadıkları zulmün son bulmasını istediklerini belirterek, “Biz annelere en büyük müjde, bu zulmün gitmesidir. Çocuklarımızın özgür yaşamasını istiyoruz. 21 yıldır ölümden, yastan başka bir şey görmedik. Bütün dünya halkları gibi artık özgür olmak istiyoruz. Bu iktidar giderse, o zaman bizler en güzel müjdeyi alır ve kazanırız” diye belirtti.  
 
‘EN BÜYÜK HEDİYE ERDOĞAN’IN GİTMESİ’
 
Seçimlerin önemine vurgu yapan annelerden Asya Tay, “14 Mayıs’tan tek ümidimiz başarmak ve kazanmaktır. Bugüne kadar zulme uğrayan, çaresizlikten dolayı topraklarını terk eden, cezaevinde tutuklu bulunan binlerce insanın gözü bu seçimlerdedir. İktidar değişirse, huzurun ve barışın geleceğine inanıyoruz. Bu yüzden 14 Mayıs bizler için önemli ve tarihidir. Hepimizin oyumuza sahip çıkması gerekiyor. Bizim için en büyük hediye, Erdoğan’ın gitmesidir. Kalıcı bir barış için değişimin şart olduğunu ve bu iktidarın artık gitmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden 14 Mayıs şimdiden bütün anneler için kutlu olsun” diye konuştu. 
 
SANDIKLARA SAHİP ÇIKMA ÇAĞRISI
 
Anne Besna Erdoğan, sandıklara sahip çıkma çağrısında bulunarak, “Bu seçim bizler için bir fırsattır. Kürtlerin bu seçimde birlik olup, bu iktidarı göndermesi gerekiyor. Kürtler bulundukları her yerde gelip oyunu kullanmalı ve iradesine, geleceğine sahip çıkmalıdır” dedi. 
 
Annelerden Nahide Atmış ise, herkesin 14 Mayıs’ta sandık başına giderek oyunu kullanma çağrısı yaparak, şunları söyledi: “Artık hayatı yaşamayacak duruma getirdiler. Bu gidişata birlikte dur dememiz gerekir. Bunun için de bu iktidarın gitmesi gerekiyor. Biz Kürtler bir yüzyıl daha kaybetmek istemiyoruz. Bu yüzden herkes elini vicdanına koymalı ve bu seçime öyle yaklaşmalıdır. Allah’ın izniyle bizler kazanacağız. Bizim için o gün en büyük hediye bu olacaktır.” 
 
MA / Zeynep Durgut
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.