en iyi rulet siteleri
Anlı ve Eren serbest bırakıldı

Anlı ve Eren serbest bırakıldı

Amed merkezli 21 ilde yapılan ev baskınlarında 100’ü aşkın kişinin gözaltına alınmasını protesto ettikleri için gözaltına alınanlardan Tümen Anlı adli kontrol, Serhat Eren ise ev hapsi kararıyla serbest bırakıldı.

ABONE OL
Nisan 26, 2023 14:00
Anlı ve Eren serbest bırakıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AMED – Amed merkezli 21 ilde yapılan ev baskınlarında 100’ü aşkın kişinin gözaltına alınmasını protesto ettikleri için gözaltına alınanlardan Tümen Anlı adli kontrol, Serhat Eren ise ev hapsi kararıyla serbest bırakıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında aralarında gazeteci, avukat, sanatçı ve siyasetçilerin olduğu 128 kişi hakkında verilen yakalama kararı çerçevesinde gözaltına alınan 100’ü aşkın kişiye ilişkin dün Yenişehir ilçesi Sanat Sokağı’nda düzenlenen protestoda gözaltına alınan  Halkların Demokratik Partisi (HDP) basın çalışanı Tümen Anlı ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyesi Serhat Eren serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan Anlı ve Eren, emniyetteki ifade işlemleri ardından savcılığa sevk edildi. Savcılık tarafından Anlı ve Eren ifade ardından tutuklama kararıyla nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Mahkeme, Anlı’yı adli kontrol şartıyla, Eren’i ise ev hapsi kararıyla serbest bıraktı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.