en iyi rulet siteleri
Ankara’da polisten çifte standart: 15 Temmuz’a koruma, acılı aileye engelleme!
  • Rojev
  • Güncel
  • Ankara’da polisten çifte standart: 15 Temmuz’a koruma, acılı aileye engelleme!

Ankara’da polisten çifte standart: 15 Temmuz’a koruma, acılı aileye engelleme!

Ankara’da 15 Temmuz etkinliğine katılanlar polis korumasında yürüyüş yaparken, 15 Temmuz 2020’de alkollü sürücünün çarpması sonucu yaşamını yitiren Umut Gündüz’ün ailesi ise polis tarafından engellendi.

ABONE OL
Temmuz 15, 2022 17:00
Ankara’da polisten çifte standart: 15 Temmuz’a koruma, acılı aileye engelleme!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
ANKARA – Ankara’da 15 Temmuz etkinliğine katılanlar polis korumasında yürüyüş yaparken, 15 Temmuz 2020’de alkollü sürücünün çarpması sonucu yaşamını yitiren Umut Gündüz’ün ailesi ise polis tarafından engellendi.
 
AKP’nin organizasyonu ile 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 6’ncı yıldönümünde Güvenpark’ta etkinlik düzenlendi. Polis korumasında yüzlerce kişi için Meşrutiyet Caddesi kapatılarak, yürüyüşe yapıldı. Toplantı ve Gösteri Yürüyüş hakkını kullanmak isteyenlere yasaklanan Güvenpark ve Ankara sokaklarında 15 Temmuz etkinliğine izin verildi.
 
Etkinliğe katılanların polis korumasında yürüyüş yaptığı sırada 15 Temmuz 2020’de alkollü sürücü Çağdaş Şenyüz’ün çarpması sonucu yaşamını yitiren 19 yaşındaki profesyonel bisikletçi Umut Gündüz’ün babasının adalet talebi ise engellendi.
 
‘ACILI AİLEYE MÜDAHALE’
 
Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde oğlu için adalet talep eden Menderes Gündüz, onlarca polis tarafından zorla alandan uzaklaştırıldı. Yüksel Caddesi’nin çıkışında açıklama yapan aile üyeleri “Umut için adalet, herkes için adalet” pankartı açtı.
 
‘ADALET ARAYIŞIMIZ DEVAM EDECEK’
 
Açıklamada konuşan baba Menderes Gündüz, “Bugün, 15 Temmuz 2022 ve Umut Gündüz’ün ölümünün ikinci yıl dönümü. Ailesi, Arkadaşları, Sevenleri olarak bizlerin; Umut Gündüz adı üzerinden tüm bisikletli ölümlerin son bulması amacıyla bugüne kadar sürdürdüğümüz adalet mücadelemiz devam etmektedir. Bundan sonra da başta Umut Gündüz’ün katili olan Çağdaş Şenyüz’ün ve buna benzer bisikletli ölümlere neden olan sürücülerin ‘Kasten adam öldürme” suçlamasıyla Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak hak ettikleri cezaları alana kadar adalet arayışımız devam edecektir” dedi.
 
‘ÇAĞDAŞ ŞENYÜZ AĞIR CEZA ALSIN’
 
Son iki yılda 300 bisiklet sürücüsünün yaşamını yitirdiğine dikkat çeken baba Gündüz, “Umut Gündüz davasının örnek bir dava olarak görülmesini ve alınacak kararın bundan sonraki zamanda yaşanması muhtemel bisikletli ölümleri durdurmak için emsal olması için sanık Çağdaş Şenyüz’ ün en ağır cezayı almasını istemekteyiz” diye konuştu.
 
  

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.