en iyi rulet siteleri
Ankara’da 1 Mayıs Anadolu Meydanı’nda kutlanacak
  • Rojev
  • Güncel
  • Ankara’da 1 Mayıs Anadolu Meydanı’nda kutlanacak

Ankara’da 1 Mayıs Anadolu Meydanı’nda kutlanacak

Ankara’da 1 Mayıs, Anadolu Meydanı'nda gerçekleştirilecek.

ABONE OL
Nisan 26, 2023 13:00
Ankara’da 1 Mayıs Anadolu Meydanı’nda kutlanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
ANKARA – Ankara’da 1 Mayıs, Anadolu Meydanı’nda gerçekleştirilecek. 
 
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Ankara Şubeler Platformu, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ankara İl Koordinasyon Kurulu ve Ankara Tabip Odası, 1 Mayıs programına ilişkin basın açıklaması yaptı. Ulus Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapılan açıklamada, 1 Mayıs mitingine katılım çağrısı yapıldı. 
 
Açıklamada konuşan DİSK İç Anadolu Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün, her yıl coşkuyla hazırlanan işçi sınıfının uluslararası birlik, dayanışma ve mücadele günü 1 Mayıs’ı bu yıl, deprem nedeniyle yasla karşıladıklarını söyledi. İyi bir Türkiye ve dünya için mücadele ettiklerini ifade eden Görgün, “1 Mayıs’lar her yıl emeğin, dayanışmanın, yarınları kurmak isteyenlerin omuz omuza olduğu gündür” dedi.
 
Bu yıl 1 Mayıs’ta Ankara Anadolu (Tandoğan) Meydanı’nda olacaklarını ifade eden Görgün, 1 Mayıs’ta saat 11.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde toplanılacağını, kortejlerin oluşturulacağını, saat 13.30’da ise tüm kortejlerin alana girmesiyle mitingin başlayacağını belirtti. Miting, sanatçı İlkay Akkaya’nın sahne almasının ardından sona erecek. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.