en iyi rulet siteleri
Ankara merkezli soruşturmada gözaltına alınanlar
  • Rojev
  • Güncel
  • Ankara merkezli soruşturmada gözaltına alınanlar

Ankara merkezli soruşturmada gözaltına alınanlar

Ankara merkezli bir soruşturma gerekçe gösterilerek yapılan ev baskınlarında aralarında ajansımızın editörü Sedat Yılmaz ve DFG Eşbaşkanı Dicle Müftüoğlu'nun bulunduğu birçok kişi gözaltına alındı.

ABONE OL
Nisan 29, 2023 10:30
Ankara merkezli soruşturmada gözaltına alınanlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Ankara merkezli bir soruşturma gerekçe gösterilerek yapılan ev baskınlarında aralarında  ajansımızın editörü Sedat Yılmaz ve DFG Eşbaşkanı Dicle Müftüoğlu’nun bulunduğu birçok kişi gözaltına alındı. 
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma kapsamında 15 kentte 49 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Soruşturma kapsamında evlere düzenlenen baskınlarda Amed’de, Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eşbaşkanı Dicle Müftüoğlu, Mezopotamya Ajansı (MA) Editörü Sedat Yılmaz ve eşi Selma Yılmaz; İstanbul’da, Sedat Yılmaz’ın kızkardeşi Filiz Yılmaz; Fethiye’de, Cihan Güneş; Riha’da, Ramazan Debe, Söke’de, Erol Balcı ile Evin Özbek, Mahmut Doği, Devran Ak ve Cahit Kanbay’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. 
 
15 ayrı kentte gözaltına alınanların Ankara’ya götürüleceği belirtilirken, soruşturmada gözaltına alınanlar için 24 saatlik avukat görüş kısıtlaması getirildi.
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.