en iyi rulet siteleri
Amed’te bir genç daha gözaltına alındı
  • Rojev
  • Güncel
  • Amed’te bir genç daha gözaltına alındı

Amed’te bir genç daha gözaltına alındı

Amed'te 3 gün önce yürütülen soruşturma kapsamında Halim Aslan isimli gencin de gözaltına alındığı öğrenildi.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 20:00
Amed’te bir genç daha gözaltına alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AMED – Amed’te 3 gün önce yürütülen soruşturma kapsamında Halim Aslan isimli gencin de gözaltına alındığı öğrenildi.Amed merkezli soruşturma kapsamında üç önce  20 ilde yapılan ev baskınlarında, aralarında çok sayıda gazeteci, siyasetçi, hukukçu, sendika yöneticisi ve sanatçının da bulunduğu en az 128 kişi gözaltına alınmıştı. Aynı dosya kapsamında akşam saatlerinde Amed’in Peyas (Kayapınar) ilçesi Diclekent semtinde Halim Aslan isimli bir gencin gözaltına alındığı öğrenildi.Gözaltına alınan Aslan’ın nereye götürüldüğü öğrenilemedi. Gözaltına alınan isimlere, “örgüt üyeliği” iddiası yöneltiliyor. Soruşturma kapsamında halen birçok kişi hakkında yakalama kararı olduğu belirtiliyor.

TUTUKLU SAYISI 12 OLDU

Öte yandan açık tanık Ümit Akbıyık’ın ifadeleri doğrultusunda başlatılan operasyonda, bugün Sulh Ceza Hakimliği’ne tutuklama istemiyle sevk edilen gazeteciler Mehmetşah Oruç, Beritan Canözer, Abdurrahman Gök, Remzi Akkaya,  Devrim Roni Atik, Kadir Şenci, Berfin Can, Muhsin Acar, Osman Demir, Rumet Çetin, Mehdi Kaya, Cotkar Amara Yürek “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı.

Sabah saatlerinde Sulh Ceza Hakimliği’nin haklarında adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılma kararı verdiği Gurbet Özbey Öner ve Jiyan Sametoğlu serbest bırakılmıştı.2 TİYATRO SANATÇISI DA SERBEST BIRAKILMIŞTITiyatro sanatçıları Elvan Koçer, Şahperi Alphan Bayhan da adli kontrol tedbiriyle Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakılmıştı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.