en iyi rulet siteleri
Amed Şiddetle Mücadele Ağı: Tek adam rejimine karşı sandığa!
  • Rojev
  • Güncel
  • Amed Şiddetle Mücadele Ağı: Tek adam rejimine karşı sandığa!

Amed Şiddetle Mücadele Ağı: Tek adam rejimine karşı sandığa!

Amed Şiddetle Mücadele Ağı, tek adam rejimine karşı kadınların, gençlerin, demokratik kamuoyu ve tüm muhalefetin 28 Mayıs’ta sandığa gitmesi için çağrıda bulundu.

ABONE OL
Mayıs 25, 2023 17:30
Amed Şiddetle Mücadele Ağı: Tek adam rejimine karşı sandığa!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AMED- Amed Şiddetle Mücadele Ağı, tek adam rejimine karşı kadınların, gençlerin, demokratik kamuoyu ve tüm muhalefetin 28 Mayıs’ta sandığa gitmesi için çağrıda bulundu. 

Diyarbakır Şiddetle Mücadele Ağı, 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı 2’inci tur seçimlerine dair “Örgütlü mücadelemiz kadın düşmanlığını yenecektir” başlığı ile yazılı açıklama yayınladı. Cumhuriyetin ikinci yüzyılının “tekçi, retçi, cinsiyetçi bir zihniyet” üzerinden inşa edildiğine dikkat çekilen açıklamada, “14 Mayıs seçimlerinde; kadın, Kürt ve LGBTİ+ düşmanı, doğa talancı, erkek egemen AKP ve MHP iktidarının tek adam rejimini durdurduğumuza inancımız tamdır. Aynı inanç ve kararlılıkla tek adam rejimini 28 Mayıs’ta da gerileteceğiz ve yeneceğiz” denildi.

‘İNANCIMIZ TAM’

Türkiye’de son 20 yıllık AKP ve MHP iktidarında, farklılıklara karşı şiddet politikasının sürdürüldüğünün ifade edildiği açıklamada, “Erkek iktidar, ideolojisini kadın düşmanlığından alan HÜDA-PAR ve Yeniden Refah Partisi’ni de yanına alarak şiddet sarmalını daha da derinleştirmeyi hedeflemektedir. Cumhur ittifakı çatısı altında birleşen gerici ve faşist partilerle birlikte ‘tek adam’ rejiminin devam etmesi halinde bütün kazanımlarımız, hayatlarımız, haklarımız gasp edilecektir. Şiddetin her türlüsüne ve erkek egemen bu zihniyete karşı, bulunduğumuz her alanda, her koşulda mücadele edeceğimize olan inancımızla, özgürlüğümüzden, kazanımlarımızdan, hayatlarımızdan ve hayatlarımıza dair kararlarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Hayatlarımızı, kazanımlarımızı, umutlarımızı bizden alanlara, almaya çalışanlara karşı dimdik ayaktayız ve buradayız. Cinsiyetçi tek adam rejiminin, özgürlüğümüz ve geleceğimizi bizden çalmasına izin vermeyeceğiz” diye belirtildi.

SANDIK ÇAĞRISI

Açıklamanın sonunda ise şu çağrıda bulunuldu: “Kuşkusuz, eşit, özgür, adil bir yaşam ve şiddetten arındırılmış bir toplumun yegane yolu, tek adam rejimine karşı hep birlikte mücadeleyi yükseltmektir. Bu vesile ile de bileşen kurumlarımız başta olmak üzere, bütün kadınları, kadın örgütlerini, gençleri, demokratik kamuoyunu ve toplumsal muhalefetin bütün bileşenlerini 28 Mayıs’ta tek adam rejimini geriletmeye ve mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.