en iyi rulet siteleri
Almanya Cumhurbaşkanı’ndan Kürtçe deprem mesajı: Acınız acımızdır
  • Rojev
  • Dünya
  • Almanya Cumhurbaşkanı’ndan Kürtçe deprem mesajı: Acınız acımızdır

Almanya Cumhurbaşkanı’ndan Kürtçe deprem mesajı: Acınız acımızdır

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, depremde yaşamını yitirenler için Kürtçe, Arapça ve Türkçe başsağlığı mesajı yayınlayarak, “Acınız acımızdır” dedi.

ABONE OL
Şubat 21, 2023 12:34
Almanya Cumhurbaşkanı’ndan Kürtçe deprem mesajı: Acınız acımızdır
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, depremde yaşamını yitirenler için Kürtçe, Arapça ve Türkçe başsağlığı mesajı yayınlayarak, “Acınız acımızdır” dedi. 
 
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Mereş merkezli depremlerde yaşamını yitirenler için Kürtçe, Arapça ve Türkçe başsağlığı mesajı yayınladı. Depremde yaşamını yitirenler için Berlin’de düzenlenen anma etkinliğine katılan Steinmeier, “Deprem bölgesindeki insanlar şu anda bizim yardımımıza ihtiyaç duyuyor ve gelecekte de duymaya devam edecekler” ifadelerini kullandı.
 
YIKIMIN BOYUTLARINA DİKKAT ÇEKTİ
 
Steinmeier, yıkımın boyutuna dikkat çekerek, “Felaket bölgesindeki depremzedelerin en acil ihtiyaçlarının düzenli bir biçimde giderilmesinin ne kadar zaman alacağını tahmin edebilir. Deprem bölgesinden gelen görüntülerin yerini başka haberler almaya başladığında da insanlığımız talep edilmeye devam edecek” diye konuştu. 
 
‘SİZİN ACINIZ BİZİM ACIMIZ’
 
Depremden etkilenenlere yardımların önemine vurgu yapan Steinmeier, “Yaşanan dehşeti kelimelerle ifade etmek neredeyse mümkün değil. Türkler, Suriyeliler, çok sayıda Kürt… 45 binden fazla insan hayatını yitirdi. Evlerinin enkazından kurtarılan on binlerce kişi hem bedensel hem de ruhsal olarak ağır yaralı. Çok sayıda sağ kurtulan depremzede şok içinde, derin bir çaresizlik yaşıyor ve önünü göremiyor. Hepinize bugün şunu söylemek istiyorum: Ülkemizde çok sayıda insan sizin yasınızı ve dertlerinizi paylaşıyor. Sizin acınız bizim acımız” dedi. 
 
4 DİLDE BAŞSAĞLIĞI MESAJI 
 
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’in konuşma metni, Almanya Cumhurbaşkanlığı’nın resmi sitesinden İngilizce’nin yanı sıra Türkçe, Kürtçe ve Arapça olarak paylaşıldı. Steinmeier’in Instagram hesabından da İngilizce, Türkçe, Kürtçe ve Arapça olarak “Ortak ülkemiz olan Almanya sizin yanınızda” paylaşımı yapıldı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.