en iyi rulet siteleri
Aleviler: Sandığa git, Firavun’a hak ettiği cevabı ver!
  • Rojev
  • Güncel
  • Aleviler: Sandığa git, Firavun’a hak ettiği cevabı ver!

Aleviler: Sandığa git, Firavun’a hak ettiği cevabı ver!

İzmir Dersim Kültür ve Dayanışma Derneği, 2'nci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimine dair yaptığı açıklamada, Firavun’a hak ettiği cevabın verilmesi gerektiğini belirtti.

ABONE OL
Mayıs 24, 2023 16:00
Aleviler: Sandığa git, Firavun’a hak ettiği cevabı ver!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İZMİR – İzmir Dersim Kültür ve Dayanışma Derneği, 2’nci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimine dair yaptığı açıklamada, Firavun’a hak ettiği cevabın verilmesi gerektiğini belirtti.

İzmir Dersim Kültür ve Dayanışma Derneği 2’nci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin yazılı açıklama yayımladı.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesi istenilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sürecin karmaşık olduğu, ittifakların iç içe geçtiği, ilkelerin savrulduğu bir doğru. Ancak ortada duran koskaca bir gerçek var ki, Erdoğan şahsında cisimleşen diktatoryal, hegamonik savrulmanın, tüm çevrelere, ekolojik yaşama, ötekileştirilen tüm halklara, kadın ve çocuklara, emekçi ve işçi kesimine, köylü ve çiftçilere teba olmayı, karın tokluğuna hizmet etmeyi, kayıtsız, şartsız teslim olmayı dayattığıdır. Bu firavun kibirine karşı, evrensel insani değerleri, demokrasiyi, eşitliği savunan tüm kesimlerin bir arada durarak firavuna hak ettiği cevabı vermesi gerekmektedir.”

İkinci tur seçimleri için şimdiye kadar boykot kararı vererek oy kullanmayan herkesin sandığa giderek oy kullanmasını isteyen dernek, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verilmesinin gelecek günler açısından en doğru tavır olacağını kaydetti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.