en iyi rulet siteleri
Akşener’in şartı: İmamoğlu ve Yavaş’a Cumhurbaşkanı Yardımcılığı verilecek
  • Rojev
  • Politika
  • Akşener’in şartı: İmamoğlu ve Yavaş’a Cumhurbaşkanı Yardımcılığı verilecek

Akşener’in şartı: İmamoğlu ve Yavaş’a Cumhurbaşkanı Yardımcılığı verilecek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması şartıyla masaya döneceğini aktardı.

ABONE OL
Mart 6, 2023 11:32
Akşener’in şartı: İmamoğlu ve Yavaş’a Cumhurbaşkanı Yardımcılığı verilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması şartıyla masaya döneceğini aktardı.
 
Millet İttifakı’ndan Cumhurbaşkanlığı adayı uzlaşmazlığıyla masadan kalkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa’ya dönüş şartını açıkladı. Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması talebini iletti. İki isim, Akşener’in talebiyle birlikte Millet İttifakı toplantısının devam ettiği Saadet Partisi’ne gidiyor. 
 
Bu talebin toplantısı devam eden Millet İttifakı’nda kabul gördüğü belirtildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı ile birlikte İmamoğlu ve Yavaş’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak açıklanması bekleniyor. 
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını reddederek masadan ayrılmış, İmamoğlu ve Yavaş’a aday olması çağrısı yapmıştı. Ancak İmamoğlu ve Yavaş, sanal medya hesaplarından “Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” mesajı vermişti.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.