en iyi rulet siteleri
Akşener 6 Mart’taki ittifak toplantısına katılmayacak
  • Rojev
  • Politika
  • Akşener 6 Mart’taki ittifak toplantısına katılmayacak

Akşener 6 Mart’taki ittifak toplantısına katılmayacak

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Meral Akşener’in 6 Mart’taki Millet İttifakı toplantısına katılmayacağını açıkladı.

ABONE OL
Mart 4, 2023 17:32
Akşener 6 Mart’taki ittifak toplantısına katılmayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
ANKARA – İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Meral Akşener’in 6 Mart’taki Millet İttifakı toplantısına katılmayacağını açıkladı.
 
İYİ Parti Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ve başdanışmanlarının Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında gerçekleştirdiği toplantı sona erdi. Toplantı bitiminde Akşener, açıklama yapmadan genel merkezden ayrıldı.  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Akşener’in 6 Mart’taki Millet İttifakı toplantısına katılmayacağını açıkladı.
 
‘BİZİM İÇİN KAPI AÇIKTIR’
 
İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta da, toplantıdan sonra şunları söyledi: “Bu haliyle bu beşli masa Kılıçdaroğlu’nu aday yapmak için kurulmuş bir masa haline gelmiştir. Dolayısıyla söylediğimiz şey çok net ve açık. Mutabakatla karar alma konusunda son toplantıda yaptıkları hatayı düzeltecek bir irade beyanını ortaya koyarlarsa her zaman için masa devam eder. Bizim için kapı açıktır. Ama onun dışında biz ilkelerden vazgeçmek istemiyoruz. Kararlar mutabakatla alınacak.”
 
‘ADAYLIK KONUSU MASADA DEĞİL’
 
Usta “6 Mart’taki toplantıya davet mi bekliyorsunuz” sorusuna “Bu irade beyanını bekliyoruz. Ama bu irade belli ki olmayacak. Çok net bir şekilde anlaşılıyor. Masa başlangıçtan itibaren niçin kurulduğunu bu son geldiğimiz noktada anlamış olduk” yanıtını verdi.  Akşener’in adaylığı konusunda ise “Her şey aşama aşama gidiyor. Önümüzdeki toplantılarda onlara bakacağız. Her şey yeri geldikçe konuşulacak. Adaylık meselesi şu an masada konuştuğumuz bir şey değil” dedi.
 
Millet İttifakı’nın 12’nci toplantısının ardından yayınlanan açıklamada, “ortak bir anlayışa ulaşıldığı” belirtilmiş, nihai açıklamanın 6 Mart’ta yapılacak toplantı sonrası açıklanacağı kaydedilmişti.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.