en iyi rulet siteleri
AKP’ye oy isteyen İsmailağa Cemaati’nden kadınlara tehdit: Bize alışacaksınız
  • Rojev
  • Güncel
  • AKP’ye oy isteyen İsmailağa Cemaati’nden kadınlara tehdit: Bize alışacaksınız

AKP’ye oy isteyen İsmailağa Cemaati’nden kadınlara tehdit: Bize alışacaksınız

Çocuğa tecavüz davasıyla gündemden düşmeyen İsmailağa cemaati üyeleri, sınıfları gezerek vaaz yoluyla AKP’ye oy istedi. Sandıkların açıldığı sırada sınıflara giren cemaat üyeleri, kendilerine tepki gösteren kadınlara “Bize alışacaksınız” tehdidinde bulundu.

ABONE OL
Mayıs 28, 2023 15:00
AKP’ye oy isteyen İsmailağa Cemaati’nden kadınlara tehdit: Bize alışacaksınız
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Çocuğa tecavüz davasıyla gündemden düşmeyen İsmailağa cemaati üyeleri, sınıfları gezerek vaaz yoluyla AKP’ye oy istedi. Sandıkların açıldığı sırada sınıflara giren cemaat üyeleri, kendilerine tepki gösteren kadınlara “Bize alışacaksınız” tehdidinde bulundu. 
 
İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunan TÜROB 50. Yıl Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oy kullanımının sona ermesi ardından sandıkların açıldığı esnada, İsmailağa Cemaati üyelerinin sınıflara girdiği belirtildi. Cemaat üyelerinin sınıflarda neden beklediği ise akıllarda soru işaretleri oluşturdu.
 
Şişli’nin yanı sıra Esenyurt ilçesinde de birçok okulda çok sayıda cemaat üyesinin okul önünde beklediği ve duruma tepki göstererek neden beklediklerini soran kadınlara “Bize alışacaksınız” tehdidinde bulunulduğu öğrenildi. Polislerin, yaşanan tartışmaya müdahale ettiği öğrenildi.
 
VAAZ YOLUYLA ERDOĞANA OY İSTEDİLER
 
Öte yandan Esenyurt ilçesindeki Belma Barut İlkokulu’nun çevresi ve bahçesi içerisinde İsmailağa Cemaati’ne bağlı sarıklı ve cübbeli bir grup, oy verildiği sırada sınıfları tek tek gezerek seçmenlerden vaaz yoluyla AKP’li Erdoğan’a oy istedi.
 
Konuya ilişkin ulaştığımız okul sorumlusu Remzi Yıldız, İsmailağa Cemaati’ne bağlı bu grubun seçimlerin başlamasının ardından Esenyurt’un birçok noktasında konumlandığını ve AKP’li yetkililer tarafından müşahit kartları dağıtılarak sınıflara sokulduğuna dikkat çekti. Ayrıca tüm itiraz ve engelleme girişimlerine rağmen okulda bulunan polislerin duruma kayıtsız kaldığına işaret eden Yıldız, “Bunlar sınıflara girmelerini engellemeye çalıştık fakat AKP yetkilileri tarafından müşahit kartları dağıtılarak sınıflara girdiler. Bazıları koridorlarda toplanırken bazıları da okulların çevresinde de dolanıyorlar. Okulların etrafında ve içerisinde sürekli girip çıkıyorlar. Bizler önlem alınmasını istiyoruz ama polislerde bu duruma müdahalede bulunmuyor.  Sınıflarda da vaaz veriyorlar, siyaset yapıyorlar” diye belirtti.
 
Bahsi geçen grubun ayrıca okul bahçesi içerisinde taşıdıkları poşetlerden müşahit kartlarını çıkararak, dağıttıkları görüldü.
 
TECAVÜZ DAVASI SÜRÜYOR 
 
İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere birçok AKP’li milletvekili ve belediye başkanlarının vakfa yaptığı ziyaretler ve birlikte çekilen fotoğraflarla birçok kez basına yansıdı. Ayrıca Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, 6 yaşındaki kızı H.K.G.’yi müridi Kadir İstekli ile evlendirerek sistematik tecavüze uğramasına neden olmasıyla gündemde. 
 
Gümüşel’in “Zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” ve “Cinsel saldırı” suçlarından yargılandığı dava sürüyor.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.