en iyi rulet siteleri
AKP’li müşahitler sandık başkanına oyları yeniden saydırdı
  • Rojev
  • Güncel
  • AKP’li müşahitler sandık başkanına oyları yeniden saydırdı

AKP’li müşahitler sandık başkanına oyları yeniden saydırdı

Ortaköy’deki bir okulda AKP’li müşahitlerin, sandık başkanına dilekçe imzalatıp, oyları yeniden saydırdığı belirtildi.

ABONE OL
Mayıs 14, 2023 21:00
AKP’li müşahitler sandık başkanına oyları yeniden saydırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Ortaköy’deki bir okulda AKP’li müşahitlerin, sandık başkanına dilekçe imzalatıp, oyları yeniden saydırdığı belirtildi. 
 
İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Ortaköy Semti’nde bulunan Ortaköy Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde AKP’li müşahitlerin, sandık başkanına dilekçe imzalatıp, Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan’ın oylarını yeniden saydırdığı belirtildi. Benzer olayın aynı okulda başka sandıklarda da yaşandığı aktarıldı. 
 
AKP’li müşahidin imzasının bulunduğu dilekçede, şu ifadeler yer aldı: “Sandık başı işlemlerini takip etmek üzere müşahit olarak görevli bulunduğum sandığınızda; oyların sayılması sırasında Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine olacak şekilde hatalar yapılmıştır. Şöyle ki, 298 Sayılı Seçim Yasası’na ve 135 sayılı genelgeye aykırı olarak Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın almış olduğu ve Kanun gereğince Recep Tayyip Erdoğan’a yazılması gereken oylar geçersiz sayılmıştır. Bu nedenle söz konusu geçersiz sayılan Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan oylarının yeniden incelenmesini ve yasaya uygun olaraktan Recep Tayyip Erdoğan’a yazılmasını ve itirazımın kabulü ile tarafıma alındı belgesi verilmesini arz ve talep ederim.”
 
Sandık Kurulu Başkanı Bahriye Uzunalioglu’nun, konuya ilişkin tuttuğu tutanakta, “Bahriye Uzunalioglu Ortaköy Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan 1294 sayılı sandıkta AKP sandık üyesi Bahriye Uzunalioglu’nun sandık sayım işlemleri sırasında ve sonrasında herhangi bir usulsüzlük olmamıştır. Bütün çalışmalar YSK’ya uygun yapılmıştır. AKP’den gelen dilekçeyi okumadan imzaladım” diye belirtildi. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.