en iyi rulet siteleri
Akdeniz: 15 Mayıs’ta halk iktidarına gideceğiz
  • Rojev
  • Güncel
  • Akdeniz: 15 Mayıs’ta halk iktidarına gideceğiz

Akdeniz: 15 Mayıs’ta halk iktidarına gideceğiz

Emek Gençliği'nin düzenlediği Deniz'ler anmasında konuşan EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, “15 Mayıs'tan sonra Emek ve Özgürlük ittifakı’nı büyütüp, genişleteceğiz., halk iktidarına gideceğiz” dedi.

ABONE OL
Mayıs 6, 2023 19:00
Akdeniz: 15 Mayıs’ta halk iktidarına gideceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İZMİR – Emek Gençliği’nin düzenlediği Deniz’ler anmasında konuşan EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, “15 Mayıs’tan sonra Emek ve Özgürlük ittifakı’nı büyütüp, genişleteceğiz. Halk iktidarına gideceğiz” dedi. 
 
İzmir Emek Gençliği, 6 Mayıs’ta Deniz Gezmiş, Hüseyin Aslan ve Yusuf İnan’ın edilmesinin ölüm yıl dönümünde Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda “Bağımsızlık ve sosyalizm için yürüyoruz” şiariyla etkinlik düzenledi. Etkinlik alanına “Faşizme ölüm, halka hürriyet”, “Gençlik gelecek, gelecek sosyalizm” ve “İş, ekmek, özgürlük” pankartları aşılırken sık sık “Emperyalisler, işbirlikler 6. filoyu unutmayın” ve “Deniz, Yusuf, Hüseyin, sürüyor sürecek mücadelemiz” sloganları atıldı.
 
Etkinliğe Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Eş Sözcüsü İbrahim Akın, Halkların Demokratik Partisi Milletvekili Murat Çepni, Yeşil Sol Parti İzmir Milletvekili Adayı Burcu Gül Çubuk,Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz ile kentte bulunan siyasi parti ve kurumların temsilcilerinin yanı sıra yüzlerce yurttaş katıldı. Deniz’ler ve sosyalizm mücadelesinde yaşamını yitirenler için durulan saygı duruşuyla başlayan etkinlikte Grup Yel Değirmeni sahne aldı. 
 
DENİZ’İN SON SÖZLERİNİ HATIRLATTI
 
Etkinlikte konuşan EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz,”Ya tek adam rejimi kazanacak faşizmin kapıları açılacak ya da biz kazanacağız barışın, demokrasinin, özgürlüğün ve sosyalizmin kapıları açılacak. Emek ve Özgürlük İttifakı olarak demokrasi, özgürlük, eşitlik istiyoruz. Kürt sorununda demokratik çözüm diyoruz. Deniz’in idam sehpasında söylediği gibi yaşasın Türk ve Kürt halklarının bağımsızlık mücadelesi” dedi. 
 
SOSYALİZMİN YÜZYILI
 
İktidarın ülkenin kaynaklarını tek tek tarikatlara, “yobaz çetelere” verdiği için gideceğini kaydeden Akdeniz, “Kadın cinayetlerinin ahı götürecek onları. İşçi, öğrenci, menemeni soğansız yediği için gidecekler. Kayyım rejimlerini getirdikleri, halkın iradesine ipotek koydukları için gidecekler. Biz ise 15 Mayıs’tan sonra Emek ve Özgürlük ittifakı’nı büyütüp, genişleteceğiz. Halk iktidarına gideceğiz. Oylar Emek ve Özgürlük İttifakı’na, Yeşil Sol Parti’ye. Türkiye’nin yüzyılı Deniz’lerin bize vaat ettiği devrimlerin yüzyılı olacak. Bu yüzyıl sosyalist Türkiye’ye kapıların açıldığı yüzyıl olacak” diye konuştu. 
 
‘ZAFER HALAYI ÇEKECEĞİZ’
 
Ardından söz alan Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın da “Bütün zorlukları aşarak, Osmanlı oyunlarını yenerek Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir yola girdik. Bu yol sosyalizmin yolu. Biz bu yolda saray rejimini durduracağız ve aynı zamanda barışın yolunu açacağız. AKP’nin yıllardır yürüttüğü zulüm karşısında birlik olduk ve onları 14 Mayıs’ta göndereceğiz. Gençler asla geri adım atmadan daha güçlü şekilde hazırlanmamız lazım. Tereddüt etmemizi isteyen iktidar sürekli bizimle uğraşıyor. Ama ant olsun ki Deniz Poyraz’ın yoldaşları olarak bunların hesabını soracağız. 15 Mayıs’ta zafer halaylarımızı çekeceğiz” ifadelerini kullandı. 
 
Etkinlik Çağrı Sinci ve Kardeş Türküler konseriyle son buldu.
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.