en iyi rulet siteleri
Ağır hasta tutuklu yeniden tutuklandı

Ağır hasta tutuklu yeniden tutuklandı

Cezaevi koşullarında geçirdiği beyin kanamasının ardından 7 ay komada kalan ve cezası 4 kez ertelenen ağır hasta İlhan Dikme, yeniden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ABONE OL
Mart 17, 2023 12:30
Ağır hasta tutuklu yeniden tutuklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Cezaevi koşullarında geçirdiği beyin kanamasının ardından 7 ay komada kalan ve cezası 4 kez ertelenen ağır hasta İlhan Dikme, yeniden tutuklanarak cezaevine gönderildi.  
 
Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi’nde yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdikten sonra 11 Eylül 2019’da kelepçeli bir şekilde tedavi altına alınan İlhan Dikme, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçirdiği ameliyatın ardından 7 ay komada kaldı. Bu sırada cezası 4 kez ertelenen ağır hasta tutuklu İlhan Dikme, rehabilitasyon adı verilen R Tipi Cezaevi’ne gözlemlemek amacıyla çağrılmasının ardından yeniden tutuklandı. 
 
10 GÜN İÇİNDE TESLİM OLUNMASI İSTENDİ 
 
Sivas 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Dikme’ye gönderilen çağrıda, “Hakkınızdaki ilamın infazı için Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Kurulunun 11/01/2023 tarih 429 sayılı rapor ile R(rehabilitasyon) tipi cezaevi şartlarında 1 (bir) ay izlenmesi sonrası günlük rutini ve yaşamsal aktiviteleri ile bilgilerin ayrıntılı şekilde belirtildiği gözlem raporu ile birlikte yeniden muayeneye gönderilmesi sonrasında görüş bildirileceği belirtildiğinden” 10 gün içerisinde ikametgahın bulunduğu Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim olunması istendi. 
 
Dikme, 15 Mart 2023 tarihinde R tipi Cezaevinde takip edilmesi için gelen çağrıya istinaden İzmir Adliyesi’ne gitti. Yüzde 85 oranında iş görememe ve tam destek ile yaşamını sürdürme raporu bulunan Dikme, Buca 1 Nolu F Tipi Cezaevine gönderildi. 3 gün boyunca dışarıyla iletişim kuramayan Dikme’nin yakınları, hayatından endişe duyduklarını dile getirdi.
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.