en iyi rulet siteleri
Adalet Nöbeti: Bu günler de geçecek

Adalet Nöbeti: Bu günler de geçecek

Hasta tutuklular için başlatılan Adalet Nöbeti’nde, Kürtlerin ölülerinden bile korkulduğu vurgulanarak, bu günlerin de en kısa zamanda geçeceği belirtildi.

ABONE OL
Eylül 22, 2022 12:00
Adalet Nöbeti: Bu günler de geçecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
İZMİR – Hasta tutuklular için başlatılan Adalet Nöbeti’nde, Kürtlerin ölülerinden bile korkulduğu vurgulanarak, bu günlerin de en kısa zamanda geçeceği belirtildi.
 
Hasta ve infazı yakılan tutukluların tedavi edilmesi, tüm cezaevlerinde tecrit uygulamasının son bulması talebiyle ailelerin başlattığı Adalet Nöbeti, 116’ncı gününde İzmir Adliyesi önünde devam etti. Tutuklu yakınları, “Hasta tutsaklara özgürlük” ve “Zindanlara ses ver” yazılı önlükler giydi. Nöbet sırasında sık sık “Hak, hukuk, adalet” ve “Biji berxwedana zindanan” sloganları atıldı. Açıklamaya, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Menemen İlçe Örgütü ve Parti Meclisi üyesi Hacay Yılmaz destek verdi.
 
‘BU GÜNLER DE GEÇECEK’
 
Nöbette konuşan tutuklu yakını Medine Kaymaz, Türkiye’de adaletin kalmadığını vurguladı. Ülkede artan hak ihlallerine dikkati çeken Kaymaz, “Bu nasıl vicdan, bu nasıl insanlık ve adalet” diye sordu. Kaymaz, sadece Kürtler için değil herkes için adalet istediklerini belirterek, “Hepimizin yaşamaya hakkı var. Kürt önderi Sayın Abdullah Öcalan 24 yıldır barış istediği için cezaevinde. Kapıları açın, tecridi kaldırın, bu zulüm bitsin. Kürtlerle barış sağlanamaz ise Türkiye’ye barış gelmez. Siz Kürtleri bitiremezsiniz. Barışın anahtarı bizim ellerimizde” dedi. 
 
Kürtlerin ölülerinden bile korkulduğunu vurgulayan Kaymaz, “Çocuklarının kemikleri anne babalarına torbayla verildi. Mezarlıklara saldırıyorsunuz. Ama çok yakında bu günler de geçecek” diye konuştu. 
 
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.