en iyi rulet siteleri
ABD Dışişleri Bakanı Blinken Türkiye’ye geldi
  • Rojev
  • Güncel
  • ABD Dışişleri Bakanı Blinken Türkiye’ye geldi

ABD Dışişleri Bakanı Blinken Türkiye’ye geldi

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Mereş merkezli gerçekleşen depremlere ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Türkiye'ye geldi.

ABONE OL
Şubat 19, 2023 14:30
ABD Dışişleri Bakanı Blinken Türkiye’ye geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İZMİR – ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Mereş merkezli gerçekleşen depremlere ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’ye geldi.
 
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Mereş merkezli gerçekleşen depremlere ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’ye geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’li Blinken’i İncirlik Üssü’nde karşıladı.
 
Çavuşoğlu ve Blinken, helikopter ile depremden etkilenen Hatay üzerinde incelemeler yaptı. Blinken daha sonra İncirlik Hava Üssü’nde ABD ekipleri ile depremzede ailelerle görüşecek. Blinken yarın görüşmelerin devamı için Ankara’ya gideceği öğrenildi.
 
Blinken’ın iki gün süren Türkiye ziyareti sırasında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşebileceği öğrenildi. Ziyarette, ABD’nin deprem konusunda Türkiye’ye yapacağı yardımlar kadar, İsveç ile Finlandiya’nın NATO üyeliği de ele alınacak. Washington, depremden önce yapılan temaslarda Ankara’ya iki ülkenin üyeliklerine onay verme çağrısı yapmıştı. Blinken ve Erdoğan görüşmesinde, Türkiye’ye F-16 satışı da gündeme gelmesi beklenen konular arasında olduğu belirtildi.
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.