en iyi rulet siteleri
ABB’den yanıt: Melih Gökçek projesi sürecek
  • Rojev
  • Güncel
  • ABB’den yanıt: Melih Gökçek projesi sürecek

ABB’den yanıt: Melih Gökçek projesi sürecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, AKP’li Melih Gökçek döneminde yapımına başlanan yol projesine karşı verilen bin 731 dilekçeye verdiği cevapta, projenin süreceğine işaret etti.

ABONE OL
Aralık 15, 2022 08:30
ABB’den yanıt: Melih Gökçek projesi sürecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediyesi, AKP’li Melih Gökçek döneminde yapımına başlanan yol projesine karşı verilen bin 731 dilekçeye verdiği cevapta, projenin süreceğine işaret etti. 
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) eski başkanı Melik Gökçek, 2017 yılında “Bilkent İncek Bulvarı Projesi” kapsamında ODTÜ’de bulunan 4,5 kilometrelik alandaki ağaçları bir gecede sökerek, yol yapım çalışmalarını başlatmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri başta olmak üzere pek çok kişi ve kurum, “rant yolu” olarak nitelendirdikleri projeye tepki göstermişti. 
 
Belediyenin CHP’li Mansur Yavaş tarafından kazanılmasının ardından, yol çalışması yeniden başlatıldı. Ankaralılar, projenin durdurulması için belediyeye bin 731 dilekçe verdi. Belediye, dilekçelere verdiği yanıtta projenin sürdürüleceğini belirtti. 
 
Belediye, daha önce “projenin iptali ve yürütmesinin durdurulması” talebiyle mahkemelere yapılan başvurulara dair verilen ret kararlarına işaret edildi. Yanıtta, Danıştay’ın “(…) Karar ve dayandığı gerekçe hukuk ve usule uygun olup bozulmasını gerektirecek bir sebep bulunmadığından, anılan kararın onanmasına kesin olarak” gerekçesiyle belediye lehine verdiği karar hatırlatıldı. Belediye, Danıştay kararını gerekçe göstererek, projenin ihale ve yapım aşamasında herhangi bir “yanlışın bulunmadığını” iddia etti. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.