en iyi rulet siteleri
39 gün haber alınamayan kimya mühendisi TEM şubede çıktı
  • Rojev
  • Güncel
  • 39 gün haber alınamayan kimya mühendisi TEM şubede çıktı

39 gün haber alınamayan kimya mühendisi TEM şubede çıktı

Moskova’dan 13 Aralık'ta İstanbul’a geldikten sonra kendisinden haber alınamayan kimya mühendisi Fırat Aslan’ın Mardin TEM Şube’de tutulduğu ortaya çıktı.

ABONE OL
Ocak 22, 2023 07:00
39 gün haber alınamayan kimya mühendisi TEM şubede çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Moskova’dan 13 Aralık’ta İstanbul’a geldikten sonra kendisinden haber alınamayan kimya mühendisi Fırat Aslan’ın Mardin TEM Şube’de tutulduğu ortaya çıktı.
 
Ticaret için gittiği Rusya’nın başkenti Moskova’dan havayoluyla 13 Aralık 2022’de İstanbul’a dönen kimya yüksek mühendisi Fırat Aslan’dan haber alınamıyordu. Aile, yakınlarından haber alabilmek için günlerce birçok girişimde bulunarak, siyasetçilerden destek istedi. Ancak buna rağmen Aslan’dan haber alamadı.
 
Polisler, 20 Ocak’ta aileyi arayarak, Aslan’ın Mardin Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’de tutulduğunu bildirdi. 
 
Bunun üzerine TEM Şube’ye giden Aslan’ın kardeşi Lokman Aslan da gözaltına alındı. Kardeşlerin gözaltı gerekçelerini öğrenmek isteyen avukatlara ve aileye, ilk başta bilgi verilmedi. Avukatlar, bir süre sonra Fırat ve Lokman Aslan kardeşlerle görüştü. 
 
SINIR MİZANSENİ 
 
Fırat Aslan, avukat görüşünde haftalarca İstanbul’da bilmediği bir yerde tutulduğunu, daha sonra Mêrdîn’e getirildiğini aktardı. Aslan, daha sonra Federe Kürdistan Bölgesi sınırındaki Şirnex’in Silopiya (Silopi) ilçesine götürüldüğünü ve “sınırdan kaçmaya çalışırken yakalandı” şeklinde yansıtılmak için sınırda videolarının çekildiği bilgisini paylaştı. 
 
Gözaltı gerekçeleri halen öğrenilemeyen kardeşlerin, emniyet işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.