en iyi rulet siteleri
30 yıl tutukluluğun ardından memleketine geldi: Halkımıza borçluyuz
  • Rojev
  • Güncel
  • 30 yıl tutukluluğun ardından memleketine geldi: Halkımıza borçluyuz

30 yıl tutukluluğun ardından memleketine geldi: Halkımıza borçluyuz

Cezaevinde 30 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Ferhan Ay, memleketi Mêrdîn'e geldi. Ay, "Ömrümüzü cezaevinde geçirmiş olsak da kendimizi halen halkımıza borçlu olarak görüyoruz" dedi.

ABONE OL
Haziran 11, 2023 13:00
30 yıl tutukluluğun ardından memleketine geldi: Halkımıza borçluyuz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MÊRDÎN – Cezaevinde 30 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Ferhan Ay, memleketi Mêrdîn’e geldi. Ay, “Ömrümüzü cezaevinde geçirmiş olsak da kendimizi halen halkımıza borçlu olarak görüyoruz” dedi. 
 
Mêrdîn’nin Nisêbin (Nusaybin) ilçesinde 1993 yılında “Devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya çalışmak” iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra yargılandığı davada müebbet hapis cezasına çarptırılan Ferhan Ay (60), 30 yıl tutukluluğun ardından 9 Haziran’da tahliye edilmişti. İzmir Şakran 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nden tahliye edilen Ay, memleketi Mêrdîn’e geldi. MED Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuki ve Dayanışma Dernekleri’nin (MED TUHADFED) üyeleri ve çok sayıda kişi Ay’ı havaalanında çiçeklerle karşıladı. 
 
Ay, kendisini karşılayanlarla bir süre sohbet etti. Ay, burada yaptığı açıklamada, “Bu sıcaklığı, bu yakınlığı görünce 30 yılda yaşadıklarımı adeta unuttum. Bu sıcaklığın önünü alabilecek hiçbir şey yoktur. Kimse bunun önünü kesemez. Bu sıcaklığı yaratanın ‘Güneşimiz’ olduğunu biliyoruz. Bizi bir araya getirenlerin yarattığı sıcaklık olduğunu biliyoruz. Umut ediyorum ki bu sıcaklığımız zafere vesile olur. Halkımız her şeyin en iyisine layıktır. Bu sıcaklığımız, bu ittifakımız olduğu sürece halkımızın önünde güzel günler olduğunu bilmek gerekiyor. Halkımız için ne yaptıysak eksik kaldı ve az yaptık. Her ne kadar ömrümüzü cezaevinde geçirmiş olsak da halen kendimizi halkımıza borçlu olarak görüyoruz. Hepimiz için başarılar istiyorum” ifadelerini kullandı. 
 
Ay ve beraberindekiler, daha sonra Artuklu ilçesinde bulunan aile evine geçti.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.