en iyi rulet siteleri
26 NİSAN 2023 GÜNDEMİ

26 NİSAN 2023 GÜNDEMİ

26 NİSAN 2023 GÜNDEMİ

ABONE OL
Nisan 26, 2023 06:00
26 NİSAN 2023 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
* Qoser’da Mehmet Sincar için kurulan taziye evine yapılan bombalı saldırıda daha bebekken yaralanan Rojin Tanhan Doğan, Yeşil Sol Parti Aydın Milletvekili Adayı oldu. Doğan, Aydın’ın sesi olmak istiyor. 
 
* Devlet baskıları sonucu 90’lı yıllarda göç ettiği İstanbul’a milletvekili olmaya hazırlanan Yeşil Sol Parti 1. Bölge Milletvekili adayı Dersim Dağ, Kürtlerin İstanbul’un kaderini, İstanbul’un da Türkiye’nin kaderini belirleyeceğini söyledi. 
 
* Kürt siyasetçi Feridun Yazar’ın akrabaları, “Bizim rengimiz tabiattır, yeşiliz. Bizi kurutmak için ilaç atıyorlar ama kurumayız. Ağaç gibiyiz. Bizi kesiyorlar ama yeniden filizleniyoruz” diyerek oylarının rengini açıkladı. 
 
* Yeşil Sol Parti Bedlîs milletvekili adayı Semra Çağlar Gökalp, “Seçim günü halkın ampulü söndürmesi ve sandıkların üzerine güneşi çekmesi gerekiyor. Işığın çok olduğu yerde çalamayacaklar ve biz kazanacağız” diye konuştu. 
 
* Yeşil Sol Parti Agirî milletvekili adayı Nejla Demir, halkın yürütülen politikalar nedeniyle göçe zorlandığını belirterek, “Halkımızın topraklarına dönmesi için çalışacağım” dedi. 
 
* Yeşil Sol Parti ile seçime girecek olan bileşenlerin kadın yöneticileri, Hatay’da 2 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, kadınlara ve gençlere çağrıda bulundu. 
 
* Yoğun bir seçim çalışması yürüttüklerini belirten Yeşil Sol Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Şevin Coşkun, Kurdistan illerinin yanı sıra Balıkesir, Aydın, Tekirdağ gibi illerde de tarih yazacaklarını söyledi.  
 
* Akkuyu Nükleer Santrali’nin ilk yakıt tankı, Çernobil’in yıldönümünden bir gün sonra törenle ülkeye getiriliyor. Nükleer santralin risklerini değinen Nükleer Karşıtı Platformu Sözcüsü Osman Koçak, “Nükleer santral Türkiye’nin ve bölgedeki tüm halkların hayatıyla oynamaktır” dedi.
 
* Sandık güvenliği için eğitim çalışmalarının başladığını ve 14 Mayıs’ta 100 bin gönüllüyle tüm sandıklardan veri toplamayı hedeflediklerini belirten Oy ve Ötesi Derneği Başkan Yardımcısı Hande Turan, ilk kez 81 kentte görevlendirme yapılacağını söyledi. 
 
* Botanlı kadınlar, sürecin öncüleri olduklarını ifade ederek, “Gençler, kadınlar artık özgürlük istiyor. Umudumuz Sayın Öcalan’dır, bizler kazanacağız” dedi.
 
* Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti eylemi 765’inci gününde devam ediyor.
 
* Yeşil Sol Parti, birçok kentte seçim çalışmalarını sürdürecek. (10.00-21.00)
 
* DİSK Ege Bölgesi Temsilciliği, 1Mayıs’a ilişkin Konak Kemeraltı girişinde açıklama yapacak. (11.00)
 
* Yeşil Sol Parti, HDP Eş Genel Pervin Buldan’ın katılımıyla Wan Musa Anter Parkı’nda kadın mitingi düzenleyecek. Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar ise, Ankara Batıkent ve Ahmed Arif Parkı’nda halk buluşmasına katılacak, Mamak’ta seçim bürosu açılışı gerçekleştirecek. Eşsözcüsü İbrahim Akın, DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz’in katılımıyla da Meletî Çeşme Durağı ve Semsûr 3’üncü Çevre Yolu Demokrasi İlkokulu yakınında halk buluşması düzenlenecek. (12.00, 12.30, 18.30, 15.00, 12.00, 16.00)
 
* Eğitim Sen İstanbul Üniversiteler Şubesi, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan usulsüzlük ve çalışanlar arasında ayrım yaratan hukuk dışı uygulamalarla ilgili sendika binasında basın toplantısı düzenleyecek. (12.30) 
 
* Amed merkezli operasyonda gazeteci, siyasetçi, hukukçu ve sanatçıların gözaltına alınmasına ilişkin birçok kentte açıklama yapılacak. (13.00)
 
* Adana ve Mersin’de Çernobil Faciasına dair basın açıklaması yapacak. (13.00-17.30)
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.