en iyi rulet siteleri
25 NİSAN 2023 GÜNDEMİ

25 NİSAN 2023 GÜNDEMİ

25 NİSAN 2023 GÜNDEMİ

ABONE OL
Nisan 25, 2023 06:00
25 NİSAN 2023 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
*  İskoçyalı edebiyatçı James Kelman, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın 1999’da kaçırılmasının komplonun ötesinde “Global Holding” olarak değerlendirerek, gerçek bir müzakere için Öcalan’ın üzerindeki tecridin kaldırılması gerektiğini söyledi.
 
* Yeşil Sol Parti Muğla milletvekili adayı Hasan Yıldırım, kentte bir ilki yaşayarak vekil çıkarmak istediklerini belirterek, “Biz bu saray rejimini layık olduğu çöplüğe göndereceğiz” dedi. 
 
* Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan siyasi tutukluların tahliyelerinin keyfi kararlarla engellendiğini belirten avukat İshak Demir, tutukların rehine olarak tutulduğuna dikkat çekti. 
 
* Yüksek enflasyon nedeniyle mahsullerine alıcı bulamayan Sêrt’teki bal üreticileri, böyle devam etmesi durumunda balcılığı bırakacaklarını söyledi. 
 
* Depremzedelerin çadırlarda yaşamaya mahkum edildiği Meletî’de, “Ticareti canlandırma” amacıyla esnaflar için binlerce konteyner getirildi.
 
* Seçimlerde ilk kez oy kullanacak olan İskenderun ve Payaslı gençler, özgürlük ve demokrasi için Yeşil Sol Parti’ye oy vereceklerini söyledi. 
 
* 1 Mayıs’ta Maltepe Meydanı’nda gerçekleştirilecek 1 Mayıs mitingine katılım çağrısı yapan emek meslek örgütleri temsilcileri, “Değişimi 1 Mayıs meydanında başlatacağız” dedi. 
 
* Ege bölgesinde bulunan 91 vekilden sadece 12’si kadın olduğuna dikkat çeken Yeşil Sol Parti İzmir Milletvekili adayı Semra Kıratlı, Ege’de kadın rengini açığa çıkartacaklarını ifade etti. 
 
* Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti eylemi 764’üncü gününde devam ediyor.
 
* Yeşil Sol Parti, birçok kentte seçim çalışmalarını sürdürecek. (09.00-21.00)
 
* Yeşil Sol Parti, DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz’i ve Azadi Parti Genel Başkanı Ayetullah Aşitî’nin katılımıyla Çewlîg PTT Kavşağında; Dep (Karakoçan) ilçesinde ise Cumhuriyet Meydanı’nda seçim mitingleri düzenleyecek. (11.00-15.00) CANLI
 
* Eğitim Sen,  “Seçim Tutum Belgesi”ni sendikanın genel merkezinde açıklayacak. (11.00) 
 
* TMMOB, Gezi Parkı davası hukuksuz tutuklamalarının birinci yılında Mimarlar Odası’nda basın toplantısı düzenleyecek. (11.30)
 
* TTB, DİSK, İTO ve KESK, Meslek hastalıklarına dair açılan Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastatesi’nin kapatılmak istenmesine karşı İTO binasında basın toplantısı düzenleyecek. (12.30) 
 
* HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve milletvekilli adaylarının katılımıyla Yalova’da halk buluşması gerçekleştirilecek. (17.00) CANLI 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.