en iyi rulet siteleri
22’nci Geleneksel Evvel Temmuz Festivali 5’inci gününde

22’nci Geleneksel Evvel Temmuz Festivali 5’inci gününde

22’nci Geleneksel Evvel Temmuz Festivali kapsamında yapılan “Demokrasi İttifakı ve Üçüncü Yolun İnşası" konulu panele katılan konuşmacılar, Üçüncü Yol’un önemine dikkat çekti.

ABONE OL
Temmuz 13, 2022 19:36
22’nci Geleneksel Evvel Temmuz Festivali 5’inci gününde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HATAY – 22’nci Geleneksel Evvel Temmuz Festivali kapsamında yapılan “Demokrasi İttifakı ve Üçüncü Yolun İnşası” konulu panele katılan konuşmacılar, Üçüncü Yol’un önemine dikkat çekti.

Samandağ Kalkındırma Derneği ve Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 22’nci Geleneksel Evvel Temmuz Festivali 5’inci gününde devam ediyor. 5’inci gününde ilk olarak, “Tarihsel Kentlerin Gelecek Açmazları” paneli yapıldı. Moderatörlüğünü avukat Halil İbrahim Özgün’ün yaptığı panele, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ve araştırmacı Bekir Ağırdır katıldı.

‘KENTLERİN RENKLERİ YOK EDİLİYOR’

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, modern devletin kökeninde gücün iktidar aygıtında toplandığı bir sistemin olduğunu belirtti. Araştırmacı Bekir Ağırdır da, kentlerin tek tipleştirme sorunuyla karşı karşıya olduğunu ifade ederek, İstanbul’daki yapılarla Tokat’taki yeni inşa edilen yapıların aynı olduğu, kentlerin renklerinin bu nedenle yok edildiğini dile getirdi.

Festival kapsamında yapılan “Demokrasi İttifakı ve Üçüncü Yolun İnşası” konulu ikinci panele de yoğun katılım oldu. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Cavit Uğur, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) Temsilcisi Mahir Gürz’ün katılımıyla yapılan panelin moderatörlüğünü Cansel Aslan yaptı.

Demokrasi için ortak bir adres oluşturmanın önemine değinilen panelde, sorumlulukların altı çizilerek “üçüncü yolun” Öte yandan konuşmacılar, 7 siyasi parti ve oluşumun önemli bir çalışma içinde olduklarını ve yakın zamanda çalışmanın içeriğine dair kamuoyunu bilgilendireceklerini aktardılar.

En az 10 karakter gerekli