en iyi rulet siteleri
19 MAYIS 2023 GÜNDEMİ

19 MAYIS 2023 GÜNDEMİ

19 MAYIS 2023 GÜNDEMİ

ABONE OL
Mayıs 19, 2023 06:00
19 MAYIS 2023 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
* DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Kürtlerin Kürdistan illerinde yanıtını net bir şekilde verdiğini belirterek, “Kürt düşmanlığı üzerinden rant devşirmeye çalışanlara da en büyük cevabı biz verdik. Erdoğan ve onun zihniyetine cevap olma noktasında 28 Mayıs’ta da sandıklara gidilmelidir” dedi.
 
* Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından Mêrdîn’de ilçe kayyım ve kaymakamları tek tek muhtarları aramaya başladı. Kaymakamların aramasının ardından Mêrdîn kayyımı ve Vali Mahmut Demirtaş da muhtarları makamına çağırdı. 
 
* Ülkenin içerisinde bulunduğu tehlikeye dikkat çeken HDK MYK üyesi Salih Zeki Tombak, tek çıkış yolunun iktidarı değiştirmek olduğunu aksi takdirde bedelin halklar için ağır olacağını belirterek, seçmene sandık çağrısı yaptı. 
 
* 14 Mayıs seçimlerinde tek adam rejimini geriletme ve faşizmin kurumsallaşması sürecini durdurma hedeflerinin tazeliğini koruduğunu belirten SYKP MYK Üyesi Halit Elçi, “Hala bir umudumuz var. Kılıçdaroğlu’nun kazanması için bütün gücümüzü kullanacağız” dedi.
 
* Tutuklu gazeteci İbrahim Karakaş, cezaevinde tüm haklarının engellendiğini belirterek, Newroz kutladıkları için haklarında disiplin soruşturması başlatıldığını ve üst sınırdan ceza verildiğini aktardı.
 
* Cizîr Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç’un annesi Esmer Tunç’un köyüne girişi valilik tarafından yasaklandı. 
 
* Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti eylemi 788’inci gününde devam ediyor.
 
* İHD İstanbul Şubesi ve Cumartesi Anneleri, Kayıplar Haftası kapsamında gözaltında kaybedilen Rıdvan Karakoç ve Hasan Ocak’ı Gazi Mezarlığı’ndaki mezarları başında anacak. (12.00) 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.