en iyi rulet siteleri
16 yaşındaki çocuğu katleden failin duruşması ertelendi
  • Rojev
  • Güncel
  • 16 yaşındaki çocuğu katleden failin duruşması ertelendi

16 yaşındaki çocuğu katleden failin duruşması ertelendi

Didim’de Yağmur Tayhan'ı katleden Nizam Cansızlar'ın yargılandığı davanın duruşması akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair ATK'den istenilen raporun gelmemesi üzerine ertelendi.

ABONE OL
Ocak 17, 2023 15:00
16 yaşındaki çocuğu katleden failin duruşması ertelendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AYDIN – Didim’de Yağmur Tayhan’ı katleden Nizam Cansızlar’ın yargılandığı davanın duruşması akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair ATK’den istenilen raporun gelmemesi üzerine ertelendi. 

Aydın Didim’de 27 Temmuz 2021’de  Yağmur Tayhan’ı (16) katleden Nizam Cansızlar’ın (54) yargılandığı davanın 2’ci duruşması Söke 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuklu bulunan fail Nizam Cansızlar duruşmaya katılmazken, Yağmur Taylan’ın ailesi ve taraf avukatları  hazır bulundu. Duruşmayı çok sayıda kadın örgütü de katıldı.

Duruşma, fail hakkında Adli Tıp Kurumu’ndan (ATK) gelecek akıl sağlığı raporunun yetişmemesi nedeniyle 23 Şubat 2023 tarihine ertelendi.

Dava sonrasında konuşan Av. Zekiye Baran, “Biz hem davayı takip edeceğiz, hem de ailenin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

NE OLMUŞTU?

Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki Yağmur Tayhan 27 Temmuz 2021 tarihinde ailesiyle birlikte gittiği bir düğünden çarşıda işi olduğunu söyleyerek ayrıldı. Kızlarından daha haber alamayan aile, durumu yetkililere bildirdi. Yapılan aramalarda 2 gün sonra Yağmur’un cansız bedeni Cumhuriyet Mahallesi’ndeki boş bir arazi de bulundu. Vücudunda kesici alet izlerine rastlanılan Tayhan’ın babasının iş yeri komşusu Nizam Cansızlar tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Cansızlar, daha sonra gözaltına alınarak, tutuklandı.

Fail Cansızlar, davanın ilk duruşmasında katliamı bir kez daha itiraf etmiş, akli dengesinin yerinde olmadığını öne sürmüştü. Bunun üzerine mahkeme tarafından adli tıp kurumuna sevk edilmişti. Cansızlar’a ait akıl sağlığı raporunun Adli Tıp Kurumundan gelmemesi sebebiyle duruşma birkez daha 23 Şubat 2023 tarihine ertelendi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.