en iyi rulet siteleri
16 OCAK 2023 GÜNDEMİ

16 OCAK 2023 GÜNDEMİ

16 OCAK 2023 GÜNDEMİ

ABONE OL
Ocak 16, 2023 06:00
16 OCAK 2023 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
* PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki ağır tecride karşı bedenini ateşe veren Bubo Taş, aynı koğuşta kaldığı Hayri Durmuş’tan çok etkilendi, 1980’den bu yana mücadeleyi hep daha ileri taşımak istedi.  
 
* En temel hakların dahi askıya alındığı Kepsut Cezaevi’ndeki tutuklularla görüşen ÖHD Eşbaşkanı Velat Zeren, cezaevi idaresinin tehdide varan keyfi uygulamaları ve provokasyon girişimlerine rağmen tutukluların onurlu bir yaşam için verdiği mücadelenin devam ettiğini söyledi.
 
* Emine Şenyaşar, yarın görülecek “hastane katliamı” davasının ilk duruşması için kadınlara, “Baskı olursa belki adalet yerini bulur ve oğlum bırakılır. Umudum sizlerin gelmesinde” çağrısında bulundu. 
 
* Akbelen Ormanı’na yapılmak istenen kömür ocağına karşı 4 yıldır direnen İkizköylüler, cennet olarak nitelendirdikleri bölgenin cehenneme çevrilmemesi için sonuna kadar direneceklerini vurguladı.
 
* Wan’da ucuz ürün bulma umuduyla halk pazarını tercih eden yurttaşlar, “Bir şey alamadan dönüyoruz. Yönetenler ülkeyi bu hale getirdi” dedi. 
 
* Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti, 679’uncu gününde devam edecek.
 
* HDP milletvekillerinin İmralı tecridine karşı başlattığı Adalet Nöbeti, 18’inci gününde devam ediyor. (11.00) CANLI 
 
* HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisine yönelik açılan kapatma davasına ilişkin genel merkez binasında basın toplantısı düzenleyecek. (13.00) CANLI
 
* ESP, cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine ilişkin Kırıklar Cezaevi önünde açıklama yapacak. (13.00)
 
*DFG, Özgür Gündem Gazetesi’nde uzun yıllar dağıtımcılık yapan ve Musa Anter’in “Küçük Genaralleri”nden Yılmaz Yakut’u (Kalo), ölümünün birinci yılında Amed Yeniköy’deki mezarı başında anacak. (14.00)
 
*Amed’te bulunan fırıncılar, Dağkapı Meydanı’nda iş bırakma eylemi gerçekleştirecek. (12.00-14.00)
 
* Ekoloji örgütleri, çimento fabrikalarına karşı Muğla Asliye Mahkemesi önünde açıklama yapacak. (14.00)
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.