en iyi rulet siteleri
15 TEMMUZ 2022 GÜNDEMİ

15 TEMMUZ 2022 GÜNDEMİ

ABONE OL
Temmuz 15, 2022 06:00
15 TEMMUZ 2022 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
* QSD Basın İrtibat Merkezi Sözcüsü Ferhad Şami, Türkiye’nin olası saldırılarına karşı rejimin de Rusya garantörlüğünde hazırlıklarını sürdürdüğünü aktararak, çatışmaların bir bölgeyle sınırlı kalmayacağını ve Türkiye’nin denetimindeki tüm bölgelere yayacaklarını ifade etti.  
 
* Aydın Cezaevi’nden tahliye edilen tutuklu, Yılmaz Ekinci’nin intihar etmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Müşahedede bırakın kendisini asacak bir şey bulmayı, ayakkabını bile alırlar. Benim düşüncem boynu kırıldı ve daha sonra intihar süsü verdiler” dedi.
 
* PKK Lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridin son bulmasını isteyen DBP Van İl Eşbaşkanı Çetin Uyar, “Kürt sorunu savaşla değil Öcalan’la görüşülerek çözüme kavuşur. Öcalan’ın özgürlüğü, Türkiye’nin özgürlüğüdür” dedi.
 
* Lice davasındaki Albay Eşref Hatipoğlu’nun beraat kararının eksik inceleme nedeniyle bozulmasını isteyen Yargıtay Başsavcılığı, emekli Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile emekli Korgeneral Komutanı Hasan Kundakçı’nın tanık olarak dinlenmesi için mütalaa verdi. 
 
* Bağımsız Kürt İsveç Milletvekili Amineh Kakabaveh, Türkiye ile imzalanan memorandum ardından 4 siyasi sığınmacının Türkiye’ye iade edildiğini ifade ederek, “Gazetecilere çağrımdır, İsveç’e Türkiye’ye kimin neden iade edildiğini sorun” dedi.
 
* AKP- Gülen Cemaati arasındaki iktidar çatışması ardından gerçekleştirilen 15 Temmuz Askeri Darbe Girişimi üzerinden geçen 6 yılda darbenin siyasi ayağı aydınlatılmadı. 
 
* Söylemleri nedeniyle medyada “Che’nin Halası” olarak da bilinen Zehra Canan, sokakta çalışmasına izin verilmediğini belirterek, “‘Yoksul yok’ diyorlar. Nereden biliyorsun olmadığını. Gezdin mi mahalleleri? Gidin bir bakın evlere” dedi.
 
* DİKA, AKP’li Beytüşşebap Belediyesi ve Şırnak İl Özel İdaresi tarafından yürütülen ve 4 milyon 620 bin TL para harcanan Zümrüt Kaplıcaları projesi belediyenin çevre düzenlemesi yapmaması nedeniyle 4 yıldır bitirilemedi. 
 
*Ekonomik krizi derinden hisseden İstanbullu yurttaşlar, krizin asıl sorumlusu olarak hükümeti işaret etti. Erdoğan’ın, “Fakir çalmasını beceremediği için fakirdir” sözlerini hatırlatan yurttaşlar, “Bunlar gerçekten müthiş bir şekilde çalmayı biliyorlar” dedi.
 
* Kürt Kültür ve sanatına yönelik sistemli saldırılara tepki gösteren sanatçı Baran Çelebi, “Kasetleri toprağın altına saklayıp, dinleyen bir tarihten geliyoruz” diyerek engellerin beyhude olduğunu dile getirdi.
 
* KYK borcu olan öğrenciler, işsizlikle karşıya kalırken bir de borcun faiziyle uğraştıklarını söyledi
 
* Şenyaşar ailesinin adalet nöbeti 494’üncü gününde devam ediyor. 
 
* HDP Urfa İl Örgütü, Diyarbakır Cezaevi direnişinin yıl dönümü nedeniyle parti binasında panel düzenleyecek. (14.00)
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.