en iyi rulet siteleri
15 OCAK 2023 GÜNDEMİ

15 OCAK 2023 GÜNDEMİ

ABONE OL
Ocak 15, 2023 06:00
15 OCAK 2023 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
* İran halklarının direnmeye devam ettiğini belirten gazeteci Pune Aştiyan, “Önemli olan kadınların 43 yıldır itiraz etmesi ve bu direnişe eninde sonunda erkekleri de katmasıdır. Düzen değişene kadar bu eylemler devam edecek” dedi.
 
* Amed’in Yenişehir İlçesinde bulunan Ahmet Arif Anadolu Lisesi’nde devamsızlık sonucu uyuşturucu çetesinin tuzağına düştüğü fark edilen N.L.’yi kurtaran aile, çocukları zehirleyen Y.Y.’nin Orhan Asena Anadolu Lisesi’ne nakledildiğini söyledi.
 
* Şenyaşar aile fertlerinin katledilmesine ilişkin açılan ikinci davanın ilk duruşması 17 Ocak’ta Meletî’de görülecek. Duruşmaya katılım için çağrı yapan Şenyaşar ailesi avukatlarından Bülent Duran, “Emine annenin yürüttüğü adalet mücadelesinin sesi olmak zorundayız” dedi.   
 
* “Kûçikê Stalîn” oyununun yazarı Zinar Ataman, tiyatronun dilin, kültürün ve tarihin yaşatılması için önemine değinerek, “Önceliğimiz özgürce her yerde seyirciyle buluşabilmek” dedi. 
 
* AKP’li Şirnêx Belediyesi’nde Kadın Politikaları Müdürlüğü bulunmazken, belediyede 20 birim erkek müdürler tarafından yönetiliyor. HDP’li meclis üyelerinin kadın birimleri kurulması için verdiği önergeler ise AKP’liler tarafından reddediliyor. 
 
* Cizîr’de verdiği mücadeleyle hafızalara kazınan Binevş Agal’i anlatan kardeşi Xanê Agal, “Binevş, köklerinden hiç uzaklaşmadı. Êzidî bir kadın olarak Kürt kültürüyle büyüdü ve devrimden aldığı güçle özgür bir iradeyle yaşadı” dedi.
 
* Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti, 678’inci gününde devam edecek.
 
* HDP Amed İl Örgütü, 4’üncü Olağan Kongresi’ni “Çözüm Biz’de savaşa ve sömürüye hayır” şiarıyla Demirok Düğün Salonu’nda gerçekleştirecek. (10.00) CANLI 
 
* Amed Sağlık Platformu, Plaza Otel’de “Cezaevlerinde hak ihlalleri tecrit ve sağlığa erişim hakkı” konulu panel düzenleyecek. (11.30)
 
* Emek ve Özgürlük İttifakı, İstanbul Kartal Meydanı’nda “Yoksulluğa, savaşa, baskılara dur diyelim” şiarıyla ilk mitingini gerçekleştirecek. (13.00) CANLI
 
* Kadın dengbêjler, Silopiya (Silopi) Belediyesi Konferans Salonu’nda dengbêj dinletisi gerçekleştirecek. (13.00-16.00)
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.