en iyi rulet siteleri
15 MART 2023 GÜNDEMİ

15 MART 2023 GÜNDEMİ

15 MART 2023 GÜNDEMİ

ABONE OL
Mart 15, 2023 06:00
15 MART 2023 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
* Rahşan Demirel’in Kadifekale’de Newrozlaşan bedeninin ardından her yıl özgürlük tutkusuyla biraz daha gürleşen Newroz ateşi 19 Mart’ta yakılacak. İzmir Newroz Tertip Komitesi üyesi Mahsun Koç, iktidarın artık sonunun geldiğini ve barış isteyen tüm kesimlerin Newroz alanlarında olması gerektiğini belirtti.
 
* Katliama rağmen Newroz ateşinin sönmediği Cizîr’de 1992 Newrozunda yakınlarını kaybeden dönemin tanıklarından Hasan Altan, o gün Kürtlerin varlığını göstermek için sokaklara çıktıklarını belirterek, “Bizler o zaman cesareti aşıladık” dedi. 
 
* Elbistan’ın yeniden inşa edilmeye başlandığı Karaelbistan, 587 ve 1114 yıllarındaki depremlerde yerle bir olmuş ve 40 bin kişi yaşamını yitirmiş.
 
* Yaşanan zorluklara rağmen yurtlarını terk etmeyeceklerini söyleyen depremzede Hatice Yıldırım, “Çok zor şartlarda yaşıyoruz ama her şeye rağmen burada kalmakta ısrarcıyız” dedi. 
 
* Şenyaşar ailesinin başlattığı Adalet Nöbeti, 723’üncü gününde devam edecek.
 
* HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), seçim gündemiyle partinin genel merkezinde toplanacak. 
 
* Görevden alınan Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı hakkında açılan dava, Yargıtay’ın bozma kararından sonra Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. (09.50)
 
* Kobanê Davası’nın 23’üncü periyod duruşmasının 1’inci oturumu, Sincan Cezaevi Kampüsü’nde görülecek. (10.00)
 
* İHD, deprem bölgelerinde bulunan cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine dair raporu İHD genel merkezinde açıklayacak. (11.00)
 
* Newroz kutlamalarının startı, “Her der Newroz, her dem azadî” ve “Newroz ateşiyle özgürlüğe” şiarıyla Colemêrg’in Şemzînan (Şemdinli) ilçesinde verilecek. (11.00) CANLI
 
* Gençlik örgütleri, ESP ve SGDF üyelerinin gözaltına alınmasına ilişkin İstanbul Adliyesi önünde açıklama yapacak. (12.00)
 
* Eyüp Sultan Devlet Hastanesi çalışanları, taşınan İstanbul Tıp Fakültesi’nin hastanelerine taşınacağına dair karara ilişkin hastane önünde açıklama yapacak. (12.30)
 
* Amed Emek ve Demokrasi Platformu, kaçak yapılaşmaya ilişkin Amed Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yapacak. (12.30)
 
* 1 Mayıs Mahallesi 15 Mart Platformu, Gazi katliamına ilişkin Ataşehir Cemevi’nde anma etkinliği düzenleyecek. (13.00-16.00)
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.