13 çocuk ve 2 DAİŞ’li İspanya’ya teslim edildi
  • Rojev
  • Güncel
  • 13 çocuk ve 2 DAİŞ’li İspanya’ya teslim edildi

13 çocuk ve 2 DAİŞ’li İspanya’ya teslim edildi

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Dış İlişkiler Bürosu, 13 çocuk ve 2 DAİŞ’li kadını İspanya’ya teslim etti.

ABONE OL
Ocak 10, 2023 13:00
13 çocuk ve 2 DAİŞ’li İspanya’ya teslim edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Dış İlişkiler Bürosu, 13 çocuk ve 2 DAİŞ’li kadını İspanya’ya teslim etti.
 
Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Dış İlişkiler Bürosu, İspanya Dışişleri Bakanlığı heyetinin Kuzey ve Doğu Suriye’yi ziyaret ettiğini açıkladı. İspanya Dışişleri Bakanlığı Danışmanı Guillermo Anguera ve Dış İlişkiler Bürosu Eşbaşkan Yardımcısı Fener El Giêt, Özerk Yönetim Kurulu Üyesi Xalid Îbrahîm, Demokratik Birlik Partisi (PYD) üyesi Lana Hisên ve Kadın Kurumu Temsilcisi Huweyda Mihemed Selîm Mihemed ile görüştü. Suriye’deki siyasi süreç, Özerk Yönetim bölgelerindeki insani, ekonomik ve güvenlik  sorunları görüşmede ele alındı.
 
El Giêt, “Türkiye’nin savaşı teşvik etmesi ve Suriye toprağını işgal etmesinden sonra Suriye-Türkiye yakınlaşması Suriye ve Suriyelilerin çıkarlarına aykırıdır” dedi. El Giêt, Til Koçer Sınır Kapısı’nın kapatılmasının bölgedeki insani ve ekonomik durumu olumsuz etkilediğini, bu kararla Suriyelilere haksızlık edildiğini ifade etti.
 
Guillermo Anguera ise, bölgenin güvenliğini sağladığı ve DAİŞ’e karşı savaştığı için Özerk Yönetim ile Demokratik Suriye Güçleri’ne (QSD) teşekkür etti. Anguera, İspanya’nın insani, güvenlik ve ekonomi alanında Özerk Yönetim’e destek verdiğini söyledi.
 
Görüşmenin sonunda taraflar arasındaki anlaşmalar baz alınarak, ailesi DAİŞ’li olan 13 çocuk ve 2 DAİŞ’li kadın İspanya’ya teslim edildi.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.