en iyi rulet siteleri
12 KASIM 2022 GÜNDEMİ

12 KASIM 2022 GÜNDEMİ

12 KASIM 2022 GÜNDEMİ

ABONE OL
Kasım 12, 2022 06:00
12 KASIM 2022 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
* Türkiye’nin saldırılarını durdurmak için başlatılan “Bizden Uzak Durun” kampanyasına ilişkin konuşan Iraklı eski parlamenter Rêzan Şêx Dîler, “Kampanyayı diğer dört parçada da yürütmek istiyoruz. Hewlêr hava sahası Türkiye’ye kapatılana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
 
* Silopya’da İnsanlık Yürüyüşü’nü gerçekleştiren parti ve kurumlar, “Orada büyük bir direniş oldu. Bu yürüyüş direnişe büyük bir umut verdi” değerlendirmesinde bulundu.
 
* Şizofreni hastası 25 yıllık tutuklu Mehmet Mutlu’nun durumu giderek ağırlaşıyor. Mutlu, artık günlük ihtiyaçlarını bile karşılayamadığını söylerken, 9 yıldır oğlunun görüşüne gidemeyen annesi Emiş Mutlu, “Orada yaşaması mümkün değil, serbest bırakın” dedi. 
 
* Amudê sinemasında film izlemeye götürülen 283 Kürt çocuğunun katledilmesi üzerinden 62 yıl geçerken, yaralı kurtulan Mihemmed Ali, yangında sinema kapılarının kapatıldığını belirterek, “Amudê için kara gündü” dedi.
 
* AKP’nin Alevilere dönük politik çalışmalarının “kendine bağlı bir Alevi yaratmak” olduğunu dile getiren DAD Ankara Şubesi Eşbaşkanı Mustafa Karabudak, “AKP ne yaparsa yapsın Aleviler’den oy alamaz” dedi. 
 
* Türkiye’de ekonomik krizin daha da ağırlaşacağını vurgulayan ekonomist Aydın Arı, seçime giderken kriz karşısında geçici önlemler alan ve sorumluluğu başkasına yüklemeye çalışan iktidarın başarılı olamayacağını vurguladı.  
  
* Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti, 614’üncü günündü devam ediyor. 
 
* Kadın Sığınakları ve Danışma/Dayanışma Merkezleri Kurultayı’nın 25’incisi Sur’da bulunan Green Park Otel’de gerçekleşecek. (10.00)
 
*HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı, Erzirom’da; Eş Genel Başkan Mithat Sancar da Mêrdîn’de temaslarını sürdürecek. (11.00-13.00) CANLI
 
* Kayıp yakınları, Diyarbakır ve Batman’da “Kayıplar bulunsun failler yargılansın” eylemini düzenleyecek. (12.00) CANLI
 
* Cumartesi Anneleri, kayıplarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle sürdürdükleri eylemin 919’uncu haftasında online açıklama gerçekleştirecek. (12.00)
 
* İHD İzmir Şubesi, hasta tutukluların durumuna dikkat çekmek için Konak eski Sümerbank önünde açıklama yapacak. (13.00)
 
* HDP, Hazro ve Yenişehir belediyelerine atanan kayyım yıldönümüne ilişkin HDP Yenişehir ilçe binası önünde açıklama yapacak.(13.00)
 
* TJA ve kadın örgütleri, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne ilişkin İstanbul, Wan ve Şirnex’ta etkinlikler düzenleyecek. (13.00-14.00)
 
* İHD İstanbul Şubesi Hapishaneler Komisyonu, “F Oturmu” eylemine ilişkin dernek binası önünde açıklama yapacak. (13.30)
 
* Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, hasta tutukluların durumuna dikkat çekmek için İHD Ankara Şubesi önünde açıklama gerçekleştirecek. (13.30)
 
* HDP Kadın Meclisi, TÜM BEL-SEN genel merkezinde “Kadınlar Savaşı Konuşuyor” başlıklı panel düzenleyecek. (15.00)
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.