en iyi rulet siteleri
Yunanistan’da seçim: Miçotakis önde tamamladı
  • Rojev
  • Dünya
  • Yunanistan’da seçim: Miçotakis önde tamamladı

Yunanistan’da seçim: Miçotakis önde tamamladı

Yunanistan’da genel seçimler için başlayan oy verme işlemi sona erdi. İlk sandık çıkış anketlerine göre, seçimi Başbakan Kiryakos Miçotakis önde tamamladı.

ABONE OL
Mayıs 21, 2023 18:00
Yunanistan’da seçim: Miçotakis önde tamamladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Yunanistan’da genel seçimler için başlayan oy verme işlemi sona erdi. İlk sandık çıkış anketlerine göre, seçimi Başbakan Kiryakos Miçotakis önde tamamladı.

Yunanistan’da genel seçimler için başlayan oy verme işlemi sona erdi. Euronews’te yer alan habere göre, sabah 07.00’de başlayan oy verme işlemi saat 19.00 itibariyle sona erdi. Sandık çıkış anketlerine göre, Başbakan Kiryakos Miçotakis’in muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi seçimi önde tamamladı. Sandık başına giden seçmenler, 27 siyasi parti, 8 ittifak ve 1 bağımsız aday arasında tercih yaptı. 

Yunanistan’da seçmenler sadece parti ve ittifakları seçmiyor, aynı zamanda partilerin milletvekili adayları arasında da seçim yapıyor. 

ÜLKEDE 9 MİLYON 800 BİN SEÇMEN VAR

Yunanistan İçişleri Bakanlığı’nın 20.30 itibarıyla resmi olmayan ilk sonuçları açıklamaya başlaması bekleniyor. Ülkede kayıtlı yaklaşık 9 milyon 800 bin seçmen bulunuyor.

Anketlere göre bu seçimde, mevcut Başbakan Kiryakos Miçotakis’in muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi ve Aleksis Çipras önderliğindeki radikal solcu Syriza Partisi kazanması en muhtemel iki parti olarak iktidar için yarışıyor. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.