en iyi rulet siteleri
Tiryaki: Şimdi ikinci tur zamanı, başaracağız
  • Rojev
  • Politika
  • Tiryaki: Şimdi ikinci tur zamanı, başaracağız

Tiryaki: Şimdi ikinci tur zamanı, başaracağız

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, yetkilerin tek kişide toplanmasını savunanlar ve demokrasiyi savunanlar arasında gerçekleşecek bir “referandum” olarak gördüğünü HDP YSK Temsilcisi Mehmet Rüştü Tiryaki “Mutlaka ama mutlaka başaracağız” dedi.

ABONE OL
Eylül 16, 2023 17:35
Tiryaki: Şimdi ikinci tur zamanı, başaracağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, yetkilerin tek kişide toplanmasını savunanlar ve demokrasiyi savunanlar arasında gerçekleşecek bir “referandum” olarak gördüğünü HDP YSK Temsilcisi Mehmet Rüştü Tiryaki “Mutlaka ama mutlaka başaracağız” dedi.
 
Türkiye, 14 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri’nin ardından 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda yeniden sandık başına gidiyor. 8 milyon seçmenin sandık başına gitmediği 14 Mayıs’taki seçimlerde sandık güvenliği konusunda yaşanan tartışmaların, ikinci tur seçimleri öncesi seçim sonucunda porno
belirleyici rol oynaması bekleniyor.
 
‘ERDOĞAN’IN KAZANMASINI ENGELLEDİK’
 
14 Mayıs’ta tarihi bir seçim yaşadıklarını hatırlatan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Mehmet Rüştü Tiryaki,  tüm olumsuzluklara ve eksikliklere rağmen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçimleri kazanmasını engellediklerini vurguladı.
 
“Ama işimiz bitmedi, yolun sonuna da gelmedik” diyen Tiryaki, 28 Mayıs seçimlerine dair şu mesajı verdi: Şimdi ikinci tur zamanı. Hala başarabiliriz, hala geleceğe umutla bakabileceğimiz günler için bir kapı aralayabiliriz. Bu sadece ve sadece bizim ellerimizde.”
 
‘MUTLAKA AMA MUTLAKA BAŞARACAĞIZ’
 
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, yetkilerin tek kişide toplanmasını savunanlar ve demokrasiyi savunanlar arasında gerçekleşecek bir “referandum” olarak gördüğünü aktaran Tiryaki, “faşizmi geriletme stratejisi ile sandıklara gidilmesi çağrısı yaparken, “Bu bilinçle AKP’ye oy verenler dahil herkese ulaşmalıyız. Bu, önümüzdeki birkaç günde yapmamız gereken hayati bir iş. Bunu yapabilir miyiz? Evet yapabiliriz Ben halklarımıza da partimize de kadrolarımıza da inanıyorum, güveniyorum. Mutlaka ama mutlaka başaracağız” dedi.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.