en iyi rulet siteleri
ABD Türkiye’ye F-16 satışında sınırlandırma getirdi
  • Rojev
  • Dünya
  • ABD Türkiye’ye F-16 satışında sınırlandırma getirdi

ABD Türkiye’ye F-16 satışında sınırlandırma getirdi

ABD Temsilciler Meclisi, Türkiye'ye F-16 satışını sınırlandırdı. Gerekçe "olası Yunan hava sahası ihlali" olarak gösterildi.

ABONE OL
Temmuz 15, 2022 07:00
ABD Türkiye’ye F-16 satışında sınırlandırma getirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – ABD Temsilciler Meclisi, Türkiye’ye F-16 satışını sınırlandırdı. Gerekçe “olası Yunan hava sahası ihlali” olarak gösterildi.

ABD Temsilciler Meclisi,  ABD Başkanı Joe Biden’ın F-16 savaş uçaklarının Yunan hava sahasını ihlal etmek için kullanılmamasının “somut adımları” sağlanmadığı sürece Türkiye’ye F-16 satışını yasaklayan bir Pallone/Pappas değişikliğini 244’e 179 oyla kabul etti.

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Üyesi John Sarbanes, Twitter’dan konuya ilişkin şu mesajı paylaştı: “Bugün Meclis, meslektaşlarımla önerdiğim değişikliği onayladı. Müttefiklerimize karşı istikrarsızlaştırıcı eylemlerinden sorumlu tutulana kadar herhangi bir F-16 savaş uçağı veya benzer teknolojiyi Türkiye’ye satmak için zorlamaya devam edeceğim.”

ABD Başkanı Joe Biden, NATO Zirvesi sonrası düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’ye F-16 satışı konusunda, “Kongre’den onay alacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.