en iyi rulet siteleri
Partizan’a yönelik operasyon Zürih’te protesto edildi
  • Rojev
  • Dünya
  • Partizan’a yönelik operasyon Zürih’te protesto edildi

Partizan’a yönelik operasyon Zürih’te protesto edildi

Partizan’a yönelik gözaltı ve tutuklamaların protesto edildiği Zürih’te düzenlenen eylemde, “Bu faşist saldırılara karşı haklı ve meşru mücadelemiz sürecektir” denildi.

ABONE OL
Mayıs 8, 2023 20:00
Partizan’a yönelik operasyon Zürih’te protesto edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ZÜRİH – Partizan’a yönelik gözaltı ve tutuklamaların protesto edildiği Zürih’te düzenlenen eylemde, “Bu faşist saldırılara karşı haklı ve meşru mücadelemiz sürecektir” denildi. 
 
İstanbul, Dersim ve Hatay’da Partizan’a yönelik 6 Mayıs’ta gerçekleştirilen gözaltı ve tutuklamalara karşı İsviçre’nin Zürih kentinde eylem düzenlendi. Staufacher meydanında İsviçre Partizan okurları ile Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği (AGEB) çağrısıyla düzenlenen eyleme Birleşik Mücadele Güçleri (BMG) bileşenleri de katılarak destek verdi. 
 
“Baskılar, gözaltılar, tutuklamalar bizleri yıldıramaz” yazılı pankartın taşındığı eylemde, açıklama yapıldı.  Açıklamada AKP/MHP’nin 6 Şubat’ta yaşanan deprem sonrası depremzede halkın taleplerini  görmezden gelip yanlış ve yanlı politikalarını devreye koyduğu  belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “Türk devlet faşizminin depremzedelere uyguladığı devlet baskısı ve şiddeti bu kez hakımızın yanına koşan hala da onların yanında olan devrimcilere yönelmiştir. Haklı ve meşru bir davanın savunucuları olarak mücadelemizden  bir adım dahi geri atmayacağız. Bu faşist saldırılara karşı haklı ve meşru mücadelemiz sürecektir.”
 
Eylem, devrimci dayanışmanın yükseltilmesi çağrılarının yapıldığı sloganlarla sonlandırıldı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.