en iyi rulet siteleri
Paris’te Kürt merkezine saldıran kişi eski SADAT üyesi çıktı
  • Rojev
  • Dünya
  • Paris’te Kürt merkezine saldıran kişi eski SADAT üyesi çıktı

Paris’te Kürt merkezine saldıran kişi eski SADAT üyesi çıktı

Fransa'da Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi'ne saldırmakla suçlanan ve SADAT'ın eski bir üyesi olduğunu söyleyen kişi gözaltına alındı.

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 14:34
Paris’te Kürt merkezine saldıran kişi eski SADAT üyesi çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Fransa’da Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne saldırmakla suçlanan ve SADAT’ın eski bir üyesi olduğunu söyleyen kişi gözaltına alındı. 

Fransız gazeteci Gauillaume Perrier, 3 Mart’ta Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne saldıran ve kendisini “eski bir SADAT üyesi” olarak tanıtan bir kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Fransız Le Point gazetesinde çalışan Perrier, sanal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kendisini SADAT’ın eski paralı askeri olarak tanıtan şüpheli Paris’te gözaltına alındı” ifadelerini kullandı. 
 
NE OLMUŞTU?
 
Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne 23 Aralık 2022’de silahlı saldırıda, Kurdıstan Topluluklar Birliği (KCK) Yürütme Konseyi üyesi ve Kürt kadın hareketi öncülerinden Emine Kara (Evin Goyi), sanatçı Mir Perwer (Mehmet Şirin Aydın) ve Abdurrahman Kızıl yaşamını yitirmişti. Katil William M. ise, “Sağlık durumunun gözaltı koşullarına uyumlu olmaması” gerekçesiyle emniyet bünyesinde bulunan psikiyatri kliniğine nakledilmişti. Ardından oluşan tepkiler üzerine yeniden tutuklu yargılanmasına karar verilmişti.
 
Bu saldırının ardından Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’nin önünde üç polis nöbet tutmaya başlamıştı. Fakat kendisini eski bir SADAT üyesi olarak tanıtan bu kişi, 3 Mart’ta polis korumasına rağmen kültür merkezine saldırmıştı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.