en iyi rulet siteleri
Kürtler BM önünde: Örgütlü gücümüzle yaralarımızı saracağız
  • Rojev
  • Dünya
  • Kürtler BM önünde: Örgütlü gücümüzle yaralarımızı saracağız

Kürtler BM önünde: Örgütlü gücümüzle yaralarımızı saracağız

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın fiziki özgürlüğünün sağlanması talebiyle İsviçre'nin Cenevre kentinde devam eden oturma eyleminde, Mereş merkezli depremlerde yaşamını yitirenler anıldı.

ABONE OL
Şubat 22, 2023 15:34
Kürtler BM önünde: Örgütlü gücümüzle yaralarımızı saracağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün sağlanması talebiyle İsviçre’nin Cenevre kentinde devam eden oturma eyleminde, Mereş merkezli depremlerde yaşamını yitirenler anıldı.

“Dem dema azadiyê ye” hamlesi kapsamında 25 Ocak 2021’den bu yana Birleşmiş Milletler (BM) Ofisi’nin bulunduğu plcace des Nations’da bir araya gelen Kürtler ve dostları, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü talebiyle her Çarşamba günü oturma eylemi düzenlemeye devam ediyor.

Eylemde, 6 Şubat’ta Mereş merkezli depremlerde yaşamını yitirenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Cenevre Demokratik Kürt Toplum Merkezi (CDK) Eşbaşkanı Erdal Atasoy, 6 Şubat’ta Mereş merkezli yaşanan Türkiye, Kurdistan ve Suriye’deki onlarca kentte onbinlerce insanın yaşamını yitirdiği depremde örgütlü mücadele gösteren yapılar tarafından yaraların kısmen sarıldığına dikkat çekerek, yardımların Heyva Sor a Kurdistan üzerinden yapılması için çağrıda bulundu.

‘HALKLAR YALNIZ BIRAKILDI’

Atasoy, yaşanan deprem ardından Türkiye hükümetinin halkları kaderine terk ettiğine vurgu yaptı. Deprem felaketinin onbinlerce kişinin ölümüne neden olduğunu söyleyen Atasoy, faşist AKP-MHP bloğunun politikasının depremin hasarını daha da derinleştirdiğini vurguladı. 

SALDIRILARA TEPKİ

Atasoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Deprem felaketi yaşanırken dahi Türk devleti Kürdistan dağlarını bombalamayı sürdürmüştür. Devletin geleceği ve varlığını Kürt halkının imhası, soykırımı üzerinden sürdürmektedir. Kürtler 50 yıl önceki Kürtler değildir. Bu deprem bizlere bir kez daha göstermiştir ki örgütlülüğümüzü koruyarak, gerçek anlamıyla direnişimizi üst seviyeye taşıdığımız zaman Kürt halkı özgürlüğe kavuşacaktır.”

Açıklama sloganlar eşliğinde yapılan oturma eylemiyle devam etti. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.