en iyi rulet siteleri
İsveç Sol Parti’den kimyasal kullanımına karşı kampanya
  • Rojev
  • Dünya
  • İsveç Sol Parti’den kimyasal kullanımına karşı kampanya

İsveç Sol Parti’den kimyasal kullanımına karşı kampanya

İsveç Sol Parti, Türkiye’nin kimyasal saldırılarına dikkat çekmek için "Sen de sesini yükselt" şiarıyla kampanya başlattı.

ABONE OL
Kasım 12, 2022 10:34
İsveç Sol Parti’den kimyasal kullanımına karşı kampanya
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
HABER MERKEZİ – İsveç Sol Parti, Türkiye’nin kimyasal saldırılarına dikkat çekmek için “Sen de sesini yükselt” şiarıyla kampanya başlattı. 
 
Türkiye’nin Federe Kürdistan Bölgesi’nde HPG’lilere yönelik kimyasal silah saldırılarına tepkiler devam ediyor. İsveç Sol Parti de konuya ilişkin bir kampanya başlattı. 
 
Kampanyaya ilişkin video yayınlayan Sol Parti Upsala sözcüsü Ylva Larsdotter, “Bu film ile sizin dikkatinizi çekmek istiyoruz, Türkiye’nin kimyasallar ile Kürtlere karşı savaş suçları işlediği raporları geliyor. Sen de bir video çek, sosyal medya ile sesini duyur” dedi.
 
Belediye Meclisi Birinci Başkan Yardımcısı Tobias Smedberg ise “39 yıldır Türk devleti askeri işgal operasyonları yapıyor ve şimdi ise elimize kimyasal kullandığı raporları geliyor. Bu çok ciddi bir durum ve dünyanın dikkatini çekmeli” diye konuştu.
 
Parlamento Üyesi Ilona Szatsmari Waldau, “Gelen raporlar ciddiye alınmalı. Kimyasal silah kullanımı savaş suçu, insanlık suçu ve uluslararası hukuk suçudur” dedi.
 
Parti Kurulu Üyesi Yekbun Alp ise şu mesajı verdi: “Sol Parti uluslararası hukuku ve Kürt halkının haklarını savunuyor. Suçlar ancak sessizlik yolu ile işlenir ve unutulur. O nedenle sen de sesini yükselt!”
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.