en iyi rulet siteleri
İngiltere’de yüz binlerce kişi grevde
  • Rojev
  • Dünya
  • İngiltere’de yüz binlerce kişi grevde

İngiltere’de yüz binlerce kişi grevde

İngiltere'de farklı sektörlerden greve giden yüz binlerce çalışan, adil ve makul maaş artışı talep etti.

ABONE OL
Mart 15, 2023 19:00
İngiltere’de yüz binlerce kişi grevde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- İngiltere’de farklı sektörlerden greve giden yüz binlerce çalışan, adil ve makul maaş artışı talep etti.

İngiltere’de öğretmenler, doktorlar, öğretim görevlileri, devlet memurları ve demir yolu işçileri başta olmak üzere 400 binden fazla çalışan, maaş artışı ve çalışma koşullarında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle toplu iş greve gitti.

“Çok çalıştık, çok yorulduk, çok az maaş aldık” ve “Yetti artık” yazılı pankartlarla başkent Londra’daki Hyde Park’tan Trafalgar Meydanı’na yürüyen binlerce kişi, adil ve makul maaş artışı çağrısında bulundu. Eyleme katılan sendika  temsilcileri ve ana muhalefetteki İşçi Partisi milletvekilleri, meydanda kurulan platformda konuşmalar yaptı.

70 BİN PRATİSYEN HEKİM GREVDE 

İngiltere’de on binlerce pratisyen hekimin, maaş artışı ve çalışma koşullarında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle 13 Mart’ta başlattığı 3 günlük grev de bugün sona erecek. Ancak, İngiltere Sağlık Bakanı Steve Barclay ile İngiliz Tabipler Birliği (BMA) arasında süregelen maaş artışı görüşmelerinde henüz uzlaşı sağlanamadı. BMA Başkan Yardımcısı Emma Runswick, ülke çapında 70 bin pratisyen hekimin grevde olduğunu ve saatlik 14 sterline çalıştığını kaydetti.

Ülkede UCU sendikasına bağlı 150 üniversitedeki 70 bin çalışan da maaş artışı anlaşmazlığı nedeniyle 2 günlük grev başlattı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.