en iyi rulet siteleri
İngiltere’de pratisyen hekimlerden grev kararı
  • Rojev
  • Dünya
  • İngiltere’de pratisyen hekimlerden grev kararı

İngiltere’de pratisyen hekimlerden grev kararı

İngiliz Tabipler Birliği (BMA), pratisyen hekimler olarak 13 Mart’tan itibaren 3 günlük grev yapma kararı aldıklarını duyurdu.

ABONE OL
Şubat 24, 2023 15:34
İngiltere’de pratisyen hekimlerden grev kararı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – İngiliz Tabipler Birliği (BMA), pratisyen hekimler olarak 13 Mart’tan itibaren 3 günlük grev yapma kararı aldıklarını duyurdu.

İngiltere’de pratisyen hekimler,13 Mart’tan itibaren 3 gün grev yapma kararı aldı. İngiliz Tabipler Birliği (BMA) yaptığı açıklamada, 72 saatlik iş bırakma eyleminin 13 Mart’ta başlayarak 16 Mart sabahı sona ereceğini duyurdu. 

Açıklamada, Sağlık Bakanı Steve Barclay’in maaş anlaşmazlığını müzakere amacıyla düzenlenecek bir toplantıya katılmayı reddetmesinin ardından “pratisyen hekimlerin grevden başka seçeneği kalmadığı” kaydedildi. Grevin gece görev yapan nöbetçi doktorları da kapsayacağı kaydedilen açıklamada, “Moralimiz bozuldu, kızgınız ve son 15 yılda gerçek anlamda yüzde 26’nın üzerinde düşüş görülen ücretler için artık çalışmaya istekli değiliz. Bu, kriz halindeki bir sağlık sisteminde çalışmanın stresi ve yorgunluğuyla birleşince, bizi 72 saatlik grev noktasına getirdi” denildi.

İngiltere’de pratisyen hekimler en son 2016 yılında, getirilen yeni bir sözleşme nedeniyle greve gitmişti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.