en iyi rulet siteleri
Erkeklerin yüzde 34’ünden kadına yönelik şiddet itirafı
  • Rojev
  • Dünya
  • Erkeklerin yüzde 34’ünden kadına yönelik şiddet itirafı

Erkeklerin yüzde 34’ünden kadına yönelik şiddet itirafı

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin yüzde 34'ü kadına şiddet uyguladığını itiraf ederken, 115 binden fazla kadının şiddet gördüğü belirtildi.

ABONE OL
Haziran 11, 2023 17:00
Erkeklerin yüzde 34’ünden kadına yönelik şiddet itirafı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin yüzde 34’ü kadına şiddet uyguladığını itiraf ederken, 115 binden fazla kadının şiddet gördüğü belirtildi.

Çocuklara yardım kuruluşu “Plan International Germany” tarafından yaptırılan ve 9-21 Mart tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilen ülke çapındaki araştırma ile şiddetin boyutunu ortaya koydu. 18-35 yaş arası bin erkek ve bin kadının katıldığı anketin basına yansıyan detaylarına göre, erkeklerin yüzde 33’ü, kadın partnerleriyle tartışırken zaman zaman “ellerinin kayması” fikrini kabul ediyor. Ankete katılan erkeklerin yüzde 34’ü ise geçmişte kadınlara şiddet uyguladığını itiraf etti.

Toplumsal cinsiyet eşitliği için kampanya yürüten Federal Forum Men’den Karsten Kassner, bu sonuçların “şok edici” olduğunu belirtti. Karsten, “Ankete katılan erkeklerin 3’te 1’inin kadınlara yönelik fiziksel şiddeti önemsizleştirmesi sorunlu bir durumdur. Bu durumun acilen değişmesi gerekiyor” dedi.

 115 BİNDEN FAZLA KADIN ŞİDDET GÖRDÜ 

Alman Federal Polisi’nin verilerine göre 2021 yılında 115 binden fazla kadın aile içi şiddete maruz kaldı. 2021’de toplam 301 kadın mevcut ya da eski partneri tarafından katledildi.

Geçtiğimiz yıl Adalet Bakanı Marco Buschmann, kadına yönelik şiddetin daha ağır bir şekilde cezalandırılması için yasal değişiklikleri zorlayacağını belirtmiş, bu tür eylemlerin küçümsenmemesi gerektiğini söylemişti. Marco, “Cinsiyete dayalı şiddet, olduğu gibi adlandırılmalı ve gerekli ciddiyetle cezalandırılmalıdır” demişti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.