en iyi rulet siteleri
BM önünde süren eylemde oy kullanma çağrısı
  • Rojev
  • Dünya
  • BM önünde süren eylemde oy kullanma çağrısı

BM önünde süren eylemde oy kullanma çağrısı

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü talebiyle BM Ofisi önünde gerçekleştirilen eylemde bu hafta, ikinci tur seçimleri için oy kullanma çağrısı yapıldı.

ABONE OL
Mayıs 17, 2023 15:34
BM önünde süren eylemde oy kullanma çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CENEVRE – PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü talebiyle BM Ofisi önünde gerçekleştirilen eylemde bu hafta, ikinci tur seçimleri için oy kullanma çağrısı yapıldı. 

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kırılması ve özgürlüğünün sağlanması talebiyle her Çarşamba günü İsviçre’nin Cenevre kentindeki Birleşmiş Milletler (BM) Ofisi önünde yapılan eylem sürüyor. 
 
Saygı duruşuyla başlayan eylemde söz alan Cenevre Demokratik Kürt Toplum Merkezi adına Mustafa Altunbaş 2 buçuk yıla yakın süredir Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünün sağlanması talebiyle BM önünde eylemlerini sürdürdüklerini dile getirdi. Altunbaş: “25 ayı aşkın süredir ağırlaştırılmış mutlak bir tecrit Önderliğimiz üzerinde yürütülmektedir. Bizler her ne koşulda nerede olursak olalım Önderliğimizin özgürlük paradigmasını esas alarak  bu paradigma etrafında mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Koordinasyonu adına İsviçre’de 20-24 Mayıs’ta yapılacak olan Türkiye Cumhurbaşkanlığı 2’nci tur seçimlerine ilişkin bilgi aktaran Mehmet Sütçü de burada seçmenlere mutlaka sandığa giderek oy kullanma çağrısında bulundu.
 
Yapılan konuşmanın ardından “Dem dema azadiyê ye” hamlesinin sahiplenildiği sloganlarla halk oturma eylemine geçti.
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.