en iyi rulet siteleri
Akşener’in masadan kalkması dünya gündeminde
  • Rojev
  • Dünya
  • Akşener’in masadan kalkması dünya gündeminde

Akşener’in masadan kalkması dünya gündeminde

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, ortak adayda uzlaşmamaları üzerine Altılı Masa'dan ayrıldığını açıklaması dünya gündeminde de yer buldu.

ABONE OL
Mart 3, 2023 14:34
Akşener’in masadan kalkması dünya gündeminde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, ortak adayda uzlaşmamaları üzerine Altılı Masa’dan ayrıldığını açıklaması dünya gündeminde de yer buldu.

Dünya basını, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak aday olarak belirlenmesine karşı Altılı Masa’dan ayrıldıklarına yönelik açıklamalarına yer verdi. 

Reuters haber ajansı, Akşener’in “Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız” diyerek, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı aday olmaya davet ettiği açıklamalarını haberleştirdi.

Reuters’ın haberinde Akşener’in “hamlesinin” AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı muhalefetin elini zayıflattığı görüşüne yer verildi.

Katar merkezli Al Jazeera haber sitesi de Akşener’in açıklamaları sonrası servis ettiği haberde “Akşener’in pozisyonu, Erdoğan’ı yenmeyi zorlaştırdı” ifadelerine yer verdi.

Al Jazeera’nın haberinde, “Türkiye muhalefeti, 2019 yerel seçimlerinde İstanbul ve Ankara da dahil olmak üzere büyük belediyelerin kontrolünü Erdoğan’ın AKP’sinden alma başarısından bu yana daha yakın işbirliği yaptı.Ancak muhalefet ittifakı içindeki anlaşmazlık, Erdoğan’ın popülaritesinde kamuoyu yoklamalarının gösterdiği erozyondan yararlanma kabiliyetine ilişkin şüpheleri artırdı” denildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.