en iyi rulet siteleri
AB’nin İstanbul Sözleşmesi’ne katılma süreci tamamlandı
  • Rojev
  • Dünya
  • AB’nin İstanbul Sözleşmesi’ne katılma süreci tamamlandı

AB’nin İstanbul Sözleşmesi’ne katılma süreci tamamlandı

Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği'nin İstanbul Sözleşmesi'ne katılımını onayladı. Süreç altı yılın ardından tamamlanmış oldu.

ABONE OL
Nisan 22, 2024 02:32
AB’nin İstanbul Sözleşmesi’ne katılma süreci tamamlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği’nin İstanbul Sözleşmesi’ne katılımını onayladı. Süreç altı yılın ardından tamamlanmış oldu. 
 
Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği’nin (AB) İstanbul Sözleşmesi olarak anılan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’ne katılımını onayladı. Böylece AB’nin İstanbul Sözleşmesi’ne katılım süreci altı yılın ardından tamamlanmış oldu.
 
DW Türkçe’de yer alan habere göre, sözleşme, AB Konseyi’nin onayının ardından AB müktesebatına dahil edilecek ve sözleşmeyi onaylamayan üye ülkeler için de bağlayıcı olacak.
 
AB, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin önlenmesi ve bununla mücadeleye ilişkin yasal olarak bağlayıcı ilk uluslararası belge olan İstanbul Sözleşmesi’ni 13 Haziran 2017 tarihinde imzalamıştı. AB ülkelerinin tamamı 2022 yılı Aralık ayı itibarıyla İstanbul Sözleşmesi’ni imzalamış ve 21 ülke meclis onay sürecini tamamlamıştı. Ancak Macaristan, Slovakya, Letonya, Litvanya, Bulgaristan ve Çekya’nın imza atmalarına rağmen meclisten geçirmemeleri nedeniyle Sözleşme yürürlüğe sokulamıyordu.
 
istanbul escort

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.