en iyi rulet siteleri
ABD’den Rusya’ya yeni yaptırımlar

ABD’den Rusya’ya yeni yaptırımlar

ABD, G7 ülkeleri ve diğer uluslararası ortaklarla Rusya’ya yönelik yeni yaptırım kararı aldı.

ABONE OL
Mayıs 19, 2023 19:34
ABD’den Rusya’ya yeni yaptırımlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- ABD, G7 ülkeleri ve diğer uluslararası ortaklarla Rusya’ya yönelik yeni yaptırım kararı aldı.

ABD, G7 ülkeleri ve diğer uluslararası ortaklarla Rusya’ya yönelik yeni yaptırım kararlarını açıkladı.ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, G7 Liderler Zirvesi’nde verilen taahhütler doğrultusunda, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşma kapasitesini daha da azaltmak için küresel yaptırımların ve diğer kısıtlayıcı ekonomik önlemlerin güçlendirildiği kaydedildi.

Açıklamada, Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi’nin (OFAC), Rusya’nın kritik teknoloji elde etmek için kullandığı kanallar, gelecekteki enerji gelirleri ve finansal hizmetler sektörüne yönelik 22 kişi ve 104 kuruluşa yönelik yaptırım uygulandığı kaydedildi.

OFAC’ın Rusya’ya uygulanan yaptırımları genişlettiğine işaret edilen açıklamada, Rusya’nın belirli hizmetlere erişimini kesmek için de harekete geçildiği vurgulandı.

BAZI HİZMETLERE YASAKLAMA

ABD’den veya nerede bulunursa bulunsun ABD’li biri tarafından Rusya’daki herhangi bir kişiye mimarlık veya mühendislik hizmetlerinin ihracatı, satışı veya tedarikinin yasaklandığı belirtilen açıklamada, söz konusu yasağın 18 Haziran’dan itibaren yürürlüğe gireceği bildirildi.

Ayrıca ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da 200’den fazla kişi, kuruluş, gemi ve uçağın yaptırım kapsamına alındığı bildirildi.Yaptırımların Rusya’nın savunma, ilgili malzeme, teknoloji, metal ve madencilik sektörlerini hedef aldığı belirtilen açıklamada, Rusya’nın gelecekteki enerji üretimini ve kapasitesini artırmaya dahil olan kurum ve kişilere yönelik yaptırımları da içerdiği aktarıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.