en iyi rulet siteleri
Hasarlı binada zorla çalıştırılan işçiler: Başka şansımız yok
  • Rojev
  • Güncel
  • Hasarlı binada zorla çalıştırılan işçiler: Başka şansımız yok

Hasarlı binada zorla çalıştırılan işçiler: Başka şansımız yok

Depremde hasar alan ve yıkılma tehlikesi altında olan giyim mağazasında çalıştırılan işçiler, “Başka şansımız yok” diyerek, içinde bulundukları çaresizliği anlatıyor.

ABONE OL
Şubat 24, 2023 14:30
Hasarlı binada zorla çalıştırılan işçiler: Başka şansımız yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DÎLOK – Depremde hasar alan ve yıkılma tehlikesi altında olan giyim mağazasında çalıştırılan işçiler, “Başka şansımız yok” diyerek, içinde bulundukları çaresizliği anlatıyor.

Mereş merkezli depremlerden etkilenen Dîlok’a bağlı İslahiye ilçesinde ağır hasar alan bir giyim mağazası çalışanları, mağazanın yıkılan ve yıkılma tehlikesi bulunan bölümlerinde çalışmak zorunda bırakılıyor.

‘BAŞKA ŞANSIMIZ YOK’

Mağazanın içerisinde bulunan ürünleri dışarıya taşıyarak bina önündeki bahçede toplayan ve düzenleyen işçilerin iş güvenliği tedbirlerini almadan baret olmadan çalışması dikkat çekerken, işçiler yaşadıkları duruma, “Zaten şans eseri yaşıyorduk, daha fazla ne olabilir ki” ifadeleriyle tepkisini gösterdi. Son 3 gündür bu şekilde çalışmak zorunda bırakıldıklarını söyleyen işçiler, “Başka şansımız yok” diyor.

HASAR TESPİTİ HENÜZ YAPILMADI

Yerel kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre; binanın birçok yerinde hasar ve göçük olmasına rağmen henüz hasar tespit çalışmaları yapılmadı.

MA / Fırat Can Arslan – Berivan Kutlu

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.