en iyi rulet siteleri
Direnişteki inşaat işçileri gözaltına alındı
  • Rojev
  • Ekonomi
  • Direnişteki inşaat işçileri gözaltına alındı

Direnişteki inşaat işçileri gözaltına alındı

İzomas Şirketler Grubu ve YDA firmalarının haklarını “gasp” ettiği inşaat işçileri gözaltına alındı.

ABONE OL
Mart 27, 2024 16:08
Direnişteki inşaat işçileri gözaltına alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL –  İzomas Şirketler Grubu ve YDA firmalarının haklarını “gasp” ettiği inşaat işçileri gözaltına alındı. 
 
İzomas Şirketler Grubu ve YDA firmaları bünyesinde Finans Merkezi Halkbank şantiyesinde çalışan inşaat işçileri, Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol Sendikası’nın (Dev Yapı İş) öncülüğünde Ataşehir’de bulunan firmanın önünde başlattıkları eylemin ikinci gününde gözaltına alındı. Kıdem tazminatı hakkı, fazla mesai ücretlerini alma, dinlenme hakkı ve sigortalarının asgari ücret üzerinden gösterilmesi talebiyle başlatılan eylem, Palladium AVM ve Emlak Konut önünde devam etti. 
 
Birçok işçinin katıldığı Emlak Konut önündeki eyleme polis saldırdı. Bu esnada ablukaya alınan işçiler, “Direne direne kazanacağız” ve “İnşaat işçisi köle değildir” sloganı atarak, tepki gösterdi. Daha sonra aralarında Dev Yapı-İş yöneticilerinin olduğu birçok kişi gözaltına alındı. 
 
 ‘DİRENECEĞİZ KAZANACAĞIZ’
 
Dev Yapı-İş, konuya dair sanal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “Eksik prim yatırarak devleti ‘dolandırmasına’, her türlü kuralsızlık ve yasadışılığına dokunulmayan İzomas’ın, üyelerimizin en temel hakkı olan ücretlerine çökmeye çalışmasına karşı eylem yapınca işkence ile gözaltında alındık. Vazgeçmeyiz, direneceğiz kazanacağız.”
 
 
Escort Ankara

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.