en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti’den göçük açıklaması: Artık dur demeli
  • Rojev
  • Güncel
  • Yeşil Sol Parti’den göçük açıklaması: Artık dur demeli

Yeşil Sol Parti’den göçük açıklaması: Artık dur demeli

Yeşil Sol Parti Manisa Milletvekili adayı Habip Eksik, Soma'da bir işçinin yaşamını yitirdiği göçüğe dair, "Soma halkı ve işçiler bu zulme artık dur demelidir" dedi.

ABONE OL
Mayıs 10, 2023 14:00
Yeşil Sol Parti’den göçük açıklaması: Artık dur demeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MANİSA – Yeşil Sol Parti Manisa Milletvekili adayı Habip Eksik, Soma’da bir işçinin yaşamını yitirdiği göçüğe dair, “Soma halkı ve işçiler bu zulme artık dur demelidir” dedi. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Manisa İl Örgütü, Soma ilçesinde dün akşam yaşanan göçükte 1 işçinin ölümü ve 3 işçinin yaralanmasına dair açıklama yaptı. Soma’daki seçim irtibat bürosu önünde yapılan açıklamaya, Yeşil Sol Parti Manisa milletvekili adayları Habip Eksik, Gülsüm Çolak ve Vezan Karabulut’un yanı sıra Bağımsız Maden İşçileri Sendikası, Sosyal Haklar Derneği üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı. 
 
DUR DİYELİM’
 
Yeşil Sol Parti Manisa Milletvekili adayı Habip Eksik, iktidarın iş sağlığıyla ilgili alınması gereken önlemler konusunda denetim sağlamadığını söyledi. Eksik, “İşçilerin emekleri sömürüldüğü gibi her gün canlarıyla da sınanıyorlar. Maalesef Soma madenciler adeta ölüm alanına dönüşmüş durumda. Bunun nedeni işçilerin örgütlenmesi önünde çıkardığı engellerdir. Bu iktidar sömür düzenini kurdu ve işçilere ölüm düzeni reva görüyor. Bu nedenle bu sistemin bir an önce değişmesi gerekiyor” dedi. 
 
Yaşamını yitiren işçinin cenazesinin Muş’a gönderildiğini aktaran Eksik, “İşçi kardeşimizin ailesine baş sağlığı diliyoruz. Yaralı olan işçilerimizin sağlıklarına kavuşmasını temenni ediyoruz. Soma halkı ve işçiler bu zulme artık dur demelidir. İşçiler bu ölümlere karşı örgütlenmelidir. Demokrasiyi, barışı, adaleti savunan herkes bu ölümler karşısında birlikte mücadeleyi örmenin yolunu bulmalıdır. Yoksa her gün bir canımızı yitiririz. Bu nedenle işçi düşmanı bu iktidarı göndermeyi hepimize görev olarak biliyoruz” diye konuştu.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.