en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Akın’dan hareketli seçmene çağrı: Bize başvurun
  • Rojev
  • Politika
  • Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Akın’dan hareketli seçmene çağrı: Bize başvurun

Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Akın’dan hareketli seçmene çağrı: Bize başvurun

Kullanılacak bir oyun bile Türkiye'nin kaderini değiştirmek için büyük öneme sahip olduğunu kaydeden Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, hareketli seçmene oylarını kullanmaları için "bize başvurun” çağrısı yaptı.

ABONE OL
Mayıs 8, 2023 07:00
Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Akın’dan hareketli seçmene çağrı: Bize başvurun
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İZMİR – Kullanılacak bir oyun bile Türkiye’nin kaderini değiştirmek için büyük öneme sahip olduğunu kaydeden Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, hareketli seçmene oylarını kullanmaları için “bize başvurun” çağrısı yaptı. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere sayılı günler kala Türkiye ve Kürdistan’ın dört bir yanında mitingden halk buluşmasına, esnaf ziyaretinden bildiri dağıtımına kadar yoğun bir çalışma yürütüyor. Yüzde 20 oy ile 100 milletvekilini meclise göndermeyi hedefleyen Yeşil Sol Parti, bu anlamda bir yandan sandık güvenliği bir yandan da seçmenleri kayıtlı olduğu illere taşıma gibi çalışmaları da sürdürüyor.
 
‘BİZE BAŞVURUN’
 
Seçmene çağrı yapan Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, “Seçimlere 6 gün kaldı ve çok yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Aynı zamanda sandık güvenliği için hazırlıklarımız var. Bütün halkımızı Türkiye’nin 87 bölgesinde sandıklarda görev almaya çağırıyoruz. Güvenlik meselesi sadece bizim değil herkesin işi olduğunu düşünüyoruz. Yeşil Sol Parti’ye başvurursanız, sandıkta görev alarak çok önemli bir görev üstlenmiş olursunuz. Hep birlikte 14 Mayıs akşamını güvenli bir şekilde sonuçlandırmak ve 15 Mayıs’a daha sağlıklı kavuşmak için buna ihtiyacımız var” dedi.
 
‘1 OY BİLE ÇOK ÖNEMLİ’
 
Oy kullandığı kentte yaşamayanlara yönelik de çalışma yaptıklarını kaydeden Akın, “Oy kullanmak isteyen bütün yurttaşlarımızın oyları çok önemli ve 1 oyun bile Türkiye’nin kaderini değiştireceğini bilmemiz lazım. O nedenle oy kullanacağı kentte yaşamayanları biz kentlerine göndermeye hazırız. Bütün halkımızın oyunun boşa gitmemesi için bize başvurmasını arzu ediyoruz. Halkımızı bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Özellikle deprem bölgesinden göç eden çok fazla yurttaşımız var. Yurttaşlarımızın olanakları olmayabilir, bizde o bölgelere özellikle bir çalışma yapıyoruz. Yurttaşları deprem bölgesi başta olmak üzere nereye gitmek isterlerse oraya göndermek için dayanışma kurmaya hazırız” diye belirtti.
 
‘OYLAR YEŞİL SOL PARTİ’YE’
 
Seçimlerde iki oy kullanılacağını vurgulayan Akın, “Oyumuzun birini Erdoğan’a kaybettirmek için vereceğiz. Ama asıl Yeşil Sol Parti’ye verilecek oy çok önemli. O büyük ağacın altında oyumuzu kullanmalıyız. Oy pusulasında sadece bir tane ağaç var ve o ağacın altına kullanacağınız her oy Türkiye’nin kaderini belirleyecek. Demokratik cumhuriyetin kurulmasında büyük öneme sahip olacak. Dolayısıyla yurttaşları Yeşil Sol Parti’ye oy vermeye çağırıyorum” diye konuştu.
 
MA / Tolga Güney
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.